Rize Vize Başvuru Merkezi

Bu, başvurunuzu ofisimize göndermeden önce prosedürlere uygun olarak hazırladığınızdan emin olarak zaman kazandıracaktır. Yetkisiz kuruluşlardan veya çeviri kuruluşlarından bir ücret karşılığında, kapıda bulunan Rize Vize Uygulama Merkezi dışında hizmet almanızı tavsiye etmiyoruz.

İstanbul’dan vize başvurusu yapanlar, yetki alanımızın illerinden birinde yaşamak zorundadır. Gönderdiğiniz belgeler (işletme belgeleri, banka defteri, öğrenci sertifikası vb.) Yetki alanımızın dışındaysa, son 6 ay boyunca 1 hesaplı (elektrik, su, doğal gaz) ikamet belgesi vermelisiniz.

Başvuru formu başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Yabancı ülkeler tarafından verilen belgeler noter onaylı çeviriler ile Yunanca veya İngilizce dillerinde gönderilmelidir.

18 Yaşından Küçük Çocuklar İçin Vize Başvuruları

  • Her çocuk için ayrı bir anket gereklidir.
  • 12 yaşın altındaki çocukların kişisel olarak başvuru merkezimize gelmeleri gerekmez.
  • 12 yaşından büyük çocuklar biyometrik (parmak izi) uygulamalarından dolayı parmak izi vermezse, ebeveyn veya yasal vasisi olan şahsen merkezimize gelmelidirler.
  • Aynı aile üyesi belgelerinin fotokopisi çekilmeli ve her çocuk veya çocuğun dosyasına dahil edilmelidir.
  • Çocuğun yalnız seyahat etmesi veya bir ebeveyni ile birlikte seyahat etmesi durumunda: ebeveynlerinden veya yasal vasilerinden noter onaylı onam (son 6 ay boyunca) verilmesi gerekir.
  • Çocuğun hem ebeveynleriyle hem de yasal vasisiyle seyahat etmesi durumunda: Hem ebeveynlerin hem de yasal velilerinin Vize Başvuru Merkezine gelmeleri ve başvuru formunu tanık sertifikasıyla imzalamaları gerekir. Aksi takdirde, noter onaylı bir onay vermek gerekir (son 6 aya ait).
  • Ebeveynlerden başka biri çocuğun başvurusunu dosyalamalıysa, adı onay formunda yazılmalıdır.
  • Boşanmış çiftler için: Çocuğun velayetinin mahkeme emri de istenir.

Vize Aşamaları İçin Vize Danışmanından Yardım Alın

Tatilinizi daha kolay ve kolay bir şekilde geçirmek istiyorsanız ve vize işlemlerine zaman harcamak istemiyorsanız, sizin için uygun bir danışmanlık şirketine de başvurabilirsiniz. Profesyonel danışmanlık hizmetleri; Bunun kağıt işinden parmak izine kadar birçok alanda size yardımcı olacağından emin olabilirsiniz.

Vize işlemleri için başvuruda bulunduktan sonra mülakat yapılır. Görüşme, bir kişinin kendini ifade edebilmesi ve belgelerle ilgili olabilecek sorunları tartışabilmesi anlamında oldukça yararlıdır. İnsanlarla yapılan bir röportajda, ülke makamlarının gelecekteki yolcular için belirlenmiş koşulların olup olmadığını kontrol etmesi amaçlanıyor. Görüşme sırasında çekingen, sinirli veya olumsuz değilseniz, her zaman artı puan kazanırsınız. Sorulan soruları cevaplayamasanız bile, ılımlı ve sakin duruşunuzu kaybetmemeye çalışın. Bu röportaj yapmanıza yardımcı olacaktır.

Seyahat Sürenizi Ve Eve Dönüşünüzü Belgeleyin

Konsolosluk şirketlerinin en önemli konularından biri Rize Vize Başvuru işlemleri için insanların seyahat süresidir. Bu nedenle, doğrulama bölümünde, banka hesaplarından çalışmanızı onaylayan belgelere, seyahatinizi sağlamak isteyen tüm belgeleri konsolosluk şirketine gönderin. Gerekirse, kendi aracınızı sürmeyi düşünüyorsanız, geri dönüş biletlerinizi ve aracınızın belgelerini gösterin. Hedef şehrinizde nerede yaşadığınıza karar vermek için otel rezervasyonu yapın. Bunu yapmak için internette birçok tanınmış firmadan yardım alabilirsiniz. Daha karlı ve çekici bir tatilin tadını çıkarmak için erken rezervasyon seçeneğinden bile yararlanabilirsiniz.

ARA     444 18 83