Hizmetlerimiz – Vize Başvuru Merkezi

Vize Başvuru Merkezi - Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Vize Başvuru Merkezi Hizmetlerimiz, Türkiye’nin önde gelen bir Vize başvuru, Vize Randevu ve Vize işlemleri danışmanlık hizmetleri sağlayıcısıdır. Almanya, Hollanda, Fransa, İsviçre Schengen Vizesi  için Enformasyon memurluğu belgesi bulunan personeller istihdam etmektedir. Schengen vize kapsamında bulunmayan İngiltere, Rusya, Kanada, Mısır, Romanya vizesi dahil Tüm Dünya Ülkeleri için ayrıca profesyonel bir ekip ile hizmet vermektedir.

Vize İşlemleri

 

Vize işlemleri için gerekli evrakların hazırlanması ile başlamaktadır. Gerekli belgeler ülkelere göre ve mesleki pozisyonunuza göre değişmektedir. Schengen vizesi evrakları genel olarak aynıdır. Fakat ülkelere ve konsolosluklara göre destekleyici evraklarda farklılıklar olabilir. İkamet ettiğiniz şehirlere göre Konsolosluklar belirleyici rol oynamaktadır. Dikkatinizi çekmek isteriz. vize randevu tarihiniz ile evraklarınızın tanzim tarihi arasında 15 günü geçmemesi gerekir. Aksi takdirde dosyanız kabul edilmeyecektir. Riske girmemek için belgelerin tanzim tarihi ile randevu gününüz arasında en fazla On Gün olmasına dikkat edin. Vize işlemleri belli aşamaları olan bir süreçten ibarettir. Hazırlanan evrakların koordine edilmesi ve eksik belgelerin tamamlanmasının ardından Vize randevu alım işlemlerine başlanmalıdır.

Vize Başvurusu

 

Vize Başvurusu, İlgili Konsolosluklar veya Konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezi veya iDATA, As Visa Solution, BLS İnternational, TLS Contact, VFS Global, Kosmos Vize, Visa for China, Hastur, Dış temsilcilikler, sınır kapıları ve Havalimanlarından başvuruda bulunabilirsiniz. Vize başvuru kural ve koşulları şehirlere ve bölgelere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Örnek vermek gerekir ise Schengen vize başvurusu için İstanbul Başkonsolosluğu ile Ankara Başkonsolosluğu arasında farklılıklar görülebilmektedir. Bu durumu göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır. İkamet ettiğiniz bölgeye en yakın Konsolosluklara, Vize Başvuru Merkezine veya Vize danışmanlık firmalarına başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Konsolosluk yetkisine sahip olmayan aracı kurumlara yapılan başvurular sürecin uzamasına neden olmaktadır.

Vize Randevusu

 

Vize randevusu, İngiltere, Amerika, Schengen vizesi Fransa, İsviçre vize randevusu Online alınmaktadır. Vize randevu alım işlemini tamamlamak için yukarıda belirttiğimiz tüm formlar ve dilekçeler doldurulmalıdır. Ardından konsolosluk sistemine yüklenmelidir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Vize randevusu oluşturulmaktadır. Tüm bu işlemler Vize Başvuru Merkezi, hizmetleri içerisinde yer almaktadır.

Schengen Vize randevusu Almanya, Hollanda, Yunanistan, İtalya, İspanya gibi bazı ülkeler ise sadece Pasaport bilgileri ile Vize randevusu oluşturmaktadır. Randevu gününüzde dosyanız konsolosluğa teslim edilmektedir. İsteniyor ise dijital parmak izi uygulamasını gerçekleştirmelisiniz. Schengen vizesi için gerekli evraklar Schengen Vize randevusu tarihinden en fazla 15 gün önce tanzim edilmelidir. Aksi takdirde dosyanız kabul edilmeyecektir. Bu aşamadan sonra vize süreciniz pasaport teslimine kadar Vize Başvuru Merkezi, takibi ve sorumluluğu üzerindedir. Süreç sonlanınca pasaportunuzun teslim süreci başlayacaktır.

Passport Teslim Hizmetlerimiz

 

Pasaport teslim hizmetimiz ofislerimizden yapılmaktadır. Müracaat süreçleri tamamlanan Pasaport sahipleri kendilerine en yakın Vize Başvuru Merkezi şubelerimize giderek Pasaportlarını teslim alabilirler. Başvuru esnasında verilen teslim tutanağı ile işlem yapılacaktır. İstanbul ikametinde bulunan başvuru sahipleri diledikleri takdirde pasaportlarını ev veya ofis adreslerine teslim edilmesini talep edebilirler. Vize Başvuru Merkezi kendi personeli ile aynı gün içerisinde belirtilen adrese teslimat yapmaktadır.

 

 

 

 

ARA     444 18 83