Aile Ziyareti Vizesi

Aile ziyareti vizesi B2 kategorisindeki vize çeşididir. Tek farkı aile ya da arkadaşlarınızın sizin için göndereceği davetiye mektubudur. Bu davetiye mektubu gerçekten büyük önem arz etmektedir. Bu davetiye mektubu sayesinde almak istediğiniz vizenin başarı oranı tüm belgeleriniz eksiksiz, pasaportunuz sağlam ve süresinin dolmasına 6 aydan daha uzun süre var ise gerçekten %100 e yakındır.

Alınacak bu davetiye ülkelere göre farklılık göstermektedir. Kimi ülkeler belediye onayı isterken kimileri polis merkezlerinden online olarak davetiye istemektedir. Sitemizde bulunan ülkeleri inceleyip gideceğiniz ülkeye göre statünüzde bulunan belgeleri iyi kontrol etmelisiniz. Bu riskleri hiç almadan uzman personelimizden bu konuda yardım isteyebilirsiniz. Durumunuzun aciliyetine göre size en uygun vizeyi belirleyip ona göre sizin adınıza başvuru yapacaklardır.

Acil Vize Nedir?

Bazı durumlarda acil olarak yurt dışına çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Bu bir doğum, ölüm ya da hastalık olabilir. Bu durumlarda bazı ülkeler acil vize verebilmektedirler.  Personelimizden yardım almadan önce yapmanız gereken pasaportunuza gerçekten çok dikkatli göz atmanızdır. Uzmanlarımız yaptığınız aramada pasaportunuzun rengi ve durumu hakkında bilgi isteyecektir. Pasaportunuzda soyadı değişikliği, yıpranma ve ya süresinin dolmasına 6 aydan daha kısa bir süre bulunuyorsa ilk yapacağınız iş pasaportunuzu değiştirmek olmalıdır.

Vize İşlemlerinde Dikkat Edilecek Noktalar

Aile ziyareti vizesi işlemlerinde dikkat edilecek noktalardan biriside fotoğraftır. Fotoğrafınızın en az 6 ay tarihli ve başka bir vize işleminde kullanılmamış olması gerekmemektedir. Fotoğraflarınızın biometrik özellikli olmasına çok dikkat etmelisiniz. Pek çok vize başvurusu fotoğraf yüzünden geri gönderilmektedir. Hemen hemen tüm fotoğrafçılar biometrik özellikleri bilmektedirler. Ülkelere göre fotoğrafın boyutları değişmektedir. Çoğunlukla 3.5 x 4.5 cm ya da 5 x 5 cm ölçülerine olmasına dikkat ediniz.

Vize başvurusu ciddi bir iştir. Bu işte ciddi firmalar ile çalışmanız sizi maddi ve manevi olarak koruyacaktır. Vize başvurularında olumsuz sonuçlarda konsolosluklar para iadesi yapmamaktadırlar. Bu yüzden vize başvurusunda verilecek olan belgelerin gerçekliği ve doğru belgeler ile başvuru yapmak aile ziyareti vizesi için önemlidir. Yaklaşık 45 yıldır bu işi yapan firmamızda eğitimli ve konularına hâkim personelimiz tarafından yönlendirilerek yapacağınız başvuruların olumlu sonuçlanması şansa değil bilgi ve birikime bağlıdır.

ARA     444 18 83