Öğrenci Vizesi

Öğrenci vizesi aslında kendi içerisinde birkaç dala ayrılmakta. Öğrenci vizesi normalde F tipi vizeler sınıfına girse de değişim programlarıyla ilgili olarak yurt dışında kalacaksanız bu J tipi vize sınıfına girmekte. Bunun dışında birde öğrenci olup özel yeteneklere sahip bir kişi olarak bilim, spor, sanat ve ya eğitim için yurt dışına çıkılacaksa bu durumlarda O tipi vize almanız uygun olacaktır. Öğrenci Vizesi her ne kadar karışık gibi görünüyor olsa da aslında çok basit. Daha önceden de belirttiğimiz gibi bu vizelerin tüm belgeleri aynı olmakla beraber aralarındaki tek fark dolduracağınız başvuru formu olacaktır. Birazda almak istediğiniz vizenin daha kolay şekilde olumlu sonuçlanması ihtimali vardır. O yüzden belgelerinizin mutlaka doğruları yansıtması gerekmektedir.

Öğrenim amaçlı alınacak olan vizelerin sonuçlanma süreleri ülkelere göre değişmektedir. Bu süre 2 bazen 3 aya kadar sürebilmektedir. Kısa dönem öğretim görecek öğrencilerin Öğrenci Vizesi başvuruları daha kısa sürelerde sonuçlanabilir. Yaz okulları gibi 2 – 3 ayı kapsayacak eğitimler için başvuru sonuçlanma süreleri bir aya kadar düşebilir.

Bu süre sonrasında olumsuz sonuçlanabilecek başvurularla ilgili ülkelerin neden olumsuz sonuçlandığını belirtme zorunlulukları bulunmamaktadır. Ayrıca konsolosluklar olumsuz sonuçlanan başvuruların ücretlerini geri ödememektedir. Bu yüzden bir başvurunun olumsuz sonuçlanması çok fazla para ve zamanınızın kaybolması anlamına gelmektedir. vizebasvurumerkezi.com sizi bu kayıplardan korur. İçiniz rahat bir şekilde işlemleriniz sonuçlanır. Siz bürokrasi ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Öğrenci Vizesi Reddi Haline Yapılacaklar

Başvurmuş olduğunuz Öğrenci Vizesi  reddi halinde konsolosluk tarafından reddedilme nedenini bildiren bir kağıt verilebilir. Bu belge reddedilme sebebini kabaca açıklıyor olsa da bizim için oldukça değerli bilgiler vermektedir. Sizin yapacağınız ilk iş bu kağıt ile birlikte uzman personelimizden yardım almak olmalıdır. Kayıt yaptırmış olduğunuz okulu arayarak hemen vizenin reddedildiği bilgisi verilmelidir.  Uzman personelimiz tarafından incelenecek olan konsolosluktan aldığınız belge neden başvurunun reddedildiği hakkında bizlere bilgi vermektedir. Eksik bir belge ve ya durumunu yanlış anlatmış olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda yapılacak olan şey hemen yanlış olan belgelerin yeniden düzenlenmesi ve yeni bir başvuru yapmak olacaktır. Uzmanlarımız tarafından incelenen belgede reddedilme sebebiniz daha derin bir hata nedeniyle yapılmışsa tüm belgelerin doğru ve düzgün bir biçimde yeniden toparlanması gerekebilir.

ARA     444 18 83