Vize Çeşitleri

Vize Başvuru Merkezi, Schengen Vizesi

Vize Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının farklı amaçlarla yapacakları yurt dışı seyahatlerinden önce pasaportlarına işlenecek olan seyahat edecekleri ülkeye girmelerinde bir sakınca bulunmadığını gösteren ve Pasaportlara işlenen seyahat izin belgesidir. Başvuru çeşidi yapmak istediğiniz ziyaret nedenine göre değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse turistlik amaçla yapılacak bir ziyaret ile iş görüşmesi için yapılacak ziyarette istenecek belgeler farklılık göstermektedir. Müracaat esnasında istenecek belgeler seyahat çeşidine göre değişmekle beraber her ülkeye özgü vize rejim politikası olduğunu unutmayın. Ülkeden ülkeye de istenen belgeler değişiklik göstermektedir. Bu yüzdendir ki her şeyden önce gideceğiniz ülkeye ve yapacağınız ziyarete göre başvuru çeşidine karar vermelisiniz. Belgelerinizi başvuru çeşidine göre hazırlamalısınız. Vize Başvuru Merkezi 48 yıllık birikim ve konsolosluktaki tecrübesi yanı sıra eğitimli personeli ile size uygun evrakların listesini ve vize başvuru çeşidini belirleyecektir. Bu sayede yaşanacak olumsuzlukları en başından önleyecektir. gerekli evraklar listesine www.vizebasvurumerkezi.com web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İstisnayı kapsamında bulunan konular hakkında bilgi almak için, ülke sayfalarımızın alt kısmında bulunan info@vizebasvurumerkezi.com iletişim adresimizden destek alabilirsiniz. Tercih ederseniz 4441883 numaralı vize başvuru merkezimizin çağrı merkezimizi arayarak telefonda gerekli bilgilerin tarafınıza sözlü olarak aktarılmasını talep edebilirsiniz.

Ülkemizde yoğun olarak turistik, ziyaret, ticari ve Öğrenci vizesi başvuruları yapılmaktadır. Fakat başvuru çeşitliliği bu kadarla sınırlı değildir. Schengen kapsamı dışındaki ülkeler Amerika İngiltere, Rusya, Çin, Dubai, Avusturalya gibi ülkeler dede farklı vize politikaları uyguladıklarını göz önünde bulundurursak  aile birleşimi, yatırımcı, girişimci, oturum, evlilik, teknik, işçi, staj, çalışma vizesi bulunmaktadır. Buna bağlı olarak gerekli vize evrakları listesi de değişmektedir. Bu yönergelere göre işlemlerinizi yapmanız önem ihtiva etmektedir.

Siz seyahat planlarınızı yapın. Kafa karıştırıcı ve karmaşık olarak tanımlanan bu işleri biz sizin yerinize yapalım. gerekli evraklarınızın listesini tarafınıza iletelim. Evraklarınızın koordinasyonunu yapalım. İlgili dilde dilekçelerinizi yazalım. Başvuru formunuzu dolduralım. uçak ve otel rezervasyonlarınızı ücret ödemenize gerek kalmadan düzenleyelim. Konsolosluk randevunuzu sizin belirtiğiniz gün ve saate alalım. gerekiyor ise dijital parmak izi uygulamasında yanınızda bulunalım. Süreç sonlanana kadar tüm işlemlerinizi uçtan uça takip edelim. Konsolosluk tarafında ek olarak istenilen bilgi ve belgeleri süratle ilgili mercilere ulaştırarak işlemlerinizin uzamasını engelleyelim. Süreç sonunda Pasaportunuzu ofisimizden teslim alın.

İyi seyahatler dileriz.

ARA     444 18 83