Hakkımızda

Biz kimiz, Vize Başvuru Merkezi

Hakkımızda

Vize Başvuru Merkezi olarak amacımız; üstün teknoloji ile tamamlanan altyapımız, dinamik ve eğitimli personelimiz ile yüksek standartlarda Vize danışmalığı hizmeti sunmaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat izni talep eden ülkelerin vize başvuru ve randevu alım işlemleri için sade ve anlaşılır bir şekilde süreci sonlandırmaktır.

En uygun vize ücreti ile en iyi hizmetini sunmak birinci hedefimizdir. Vize Başvuru Merkezi, İstanbul merkezli olmasına rağmen Türkiye’nin tüm illerine Vize başvurusu, randevusu ve danışmalığı hizmeti sunmaktadır. Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine bağlı 50 yıl kesintisiz hizmet veren nadide Vize acentalarından biriyiz.

Vize Başvuru Merkezi, VFS Global ve iDATA Schengen Vize Başvuru merkezleri tarafından akredite edilmiştir. TLS Contact İngiltere, İsviçre vize merkezi tarafından yetkilendirilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Vize uygulaması bulunan tüm Ülke Konsoloslukları ile koordineli olarak çalışmaktayız.

Vize Başvuru Merkezi, Merkez ofis Adres: İstanbul Asya (Anadolu Yakası) Bağlarbaşı Mahallesi Bağdat Caddesi No: 415/62 Maltepe/ İstanbul adresinde bulunmaktadır.

İstanbul Avrupa Yakası Adres: Esentepe Mah. Tevfik Erdönmez Paşa Sokak. Diker Apt No: 26 Kat: 2 Daire: 7 Şişli/İstanbul adresinde faaliyet göstermektedir.

Vize Başvuru Merkezi, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Düzce, Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Bursa Marmara bölgesi başta olmak üzere anlaşmalı vize Acentaları ile Türkiye’nin tamamına vize müşavirliği hizmeti vermeye devam etmektedir.

Kocaeli ve Sakarya ofislerimizdeki uzman personelimizi müracaat sahipleri için bire bir görevlendiriyoruz. Vize işlemleri Sürecinin tüm aşamaları profesyonel çalışanlarımız tarafından titizlikle takip edilmektedir. Vize randevusu ve başvuru süreci müracaat sahiplerine aynı gün içerisinde iletilmektedir.

Vize Başvuru Merkezi, VFS Global, iDATA, Cosmos Vize ve BLS İNTERNATİONAL kurumlarında yetkili personelimiz bulunmaktadır. TLS Contact’ ta yabancı Dil bilen yetkin çalışanımız bulunmaktadır. Bu sayede her zaman siz başvuru sahiplerinin haklarını koruyarak yanınızda bulunuyoruz.

 

Vize Başvuru Merkezi, 49 yıllık Konsolosluk ilişkilerimiz sayesinde çok şey öğrendik.  Almanya, Fransa, Hollanda İsviçre Schengen vizesi ile İngiltere, Bulgaristan, Amerika, Kanada, Rusya vize başvurusu yapan on binlerce müşterilerimizden ciddi tecrübeler edindik. Edindiğimiz bu tecrübe ve birikimimizi www.vizebasvurumerkezi.com Web sitemize sizler için aktardık.

Bu değerli bilgiler sizlere yol haritası niteliğinde olacaktır. Schengen vizesi için gerekli evraklar web sitemizde mevcuttur. Rusya, Kanada, İngiltere, Bulgaristan, Amerika, Kanada vize evrakları internet sitemizde gruplandırılmıştır.

Kişiye ve ülkelere özel sorularınız için 4441883 numaralı telefonumuzu arayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Çevrim içi olarak info@vizebasvurumerkezi.com iletişim adresimizden tüm sorularınızın cevabına anında ulaşabilirsiniz. Riske girmeyin. Profesyonel çalışanlarımız sayesinde, içinizi rahat yolunuzu açık ediyoruz.

Vize Nedir. Başvuru Nasıl Yapılır?

Seyahat planı yapılarak seyahat tarihlerinizi belirlemelisiniz. Seyahatte bulunacağınız ülkenin Konsolosluğu tarafından talep edilen belgeleri hazırlayarak ikametinize en yakın şubemize giderek evrakları teslim etmelisiniz. sürecin kalan kısmı uzman çalışanlarımız tarafından sade ve net şekilde size anlatılacaktır. Evrakların tesliminden sonra Pasaport teslim tutanağınızı ve Ödeme makbuzunuzu teslim alarak evinize veya işinize girmelisiniz. Sürecin kalan kısmını Vize Başvuru Merkezi personeli tarafından titizlikle takip ve koordine edilecektir. yaklaşık 25 gün sonra Pasaportumuzu en yakın şubenizden alabilirsiniz.

Vize Çeşitleri Nelerdir?

Vize çeşitleri, mesleki konumunuz, Statünüz ve ziyarette bulunacağınız ülkeye göre isimlendirildiği gibi seyahat sebebiniz ile bulunduğunuz pozisyona göre kümeler halinde sınıflandırılmıştır. Türkiye’de en çok talep edilen vize türleri şunlardır: Schengen, Turistik, Öğrenci, Ticari, Transit, Çalışma. Kapı vizesi.

Schengen Vizesi Ne Demektir. Nasıl Alınır

Schengen birliği kapsamında bulunan ülkelerin yetkilendirilmiş organları tarafından verilen birliğe bağlı ülkeler içerisinde serbestçe seyahat etmek için verilen vize türüne denilmektedir. Tek ve çok girişli olarak tanımlanmaktadır. Birden fazla ülke içerisine giriş çıkış yapılabilmektedir.

Schengen Ülkeleri, Avrupa ülkesi olan Almanya ve Fransa ikilisi arasında Paris’in Mavi Çeşme olarak bilinen Fontainebleau bölgesinde 17 Haziran 1984 yılında temelleri atılmıştır. Yaklaşık bir yıl sonra Lüksemburg’un Moselle nehir kasabası olan Schengen Köyünde,  Avrupa’nın 5 ülkesi Fransa, Almanya, Belçika, Lüksemburg ve Hollanda arasında sınırların, gümrüklerin ve Polis denetiminin ortadan kaldırılması amacı ile 14 Haziran 1985 imzalanmıştır. 1985 yılından 2021 yılına kadar Portekiz, Slovakya, Polonya, Slovenya, Yunanistan, Macaristan, Norveç, Malta, Lüksemburg, Litvanya, Lihtenştayn, Letonya, İtalya, İzlanda, İsviçre, Hollanda, İspanya, İsveç, Fransa, Finlandiya, Estonya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Belçika Avusturya, Almanya ile 26 ülke birleşimiyle günümüzdeki son halini almıştır.

Schengen kapsamında bulunmayan İzlanda, Norveç, İsviçre Avrupa birliği üyesi olmasına rağmen bu kapsamda bulunmamaktadır. Azorlar, Madeira, Kanarya adaları Avrupa kıtasında bulunmamaktadır. Fakat A.B özel üyeleri kapsamında bulunmaktadırlar. Schengen bölgesinin parçası sayılmaktadırlar. Monako, San Marino, Vatikan sınırlarını açmıştır. Bölge üyeleri içerinde değildir. İrlanda, Romanya, Bulgaristan, Hırvatistan ve Güney Kıbrıs birlik üyesidir. Hâlihazırda Schengen bölgesine içerinde değildir.

Neden mi Vize Başvuru Merkezi?

Sizin için zaman ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz.

Evraklarınızı uzman personelimizin kontrolünde evinizden veya ofisinizden eksiksiz ve tam teslim alalım. Bu sayede evrak tamamlamak için zaman kaybetmemiş, gereksiz yere yorulmamış olursunuz. Siz kendiişleriniz ile ilgilenin. Keyfini çıkararak seyahat planınızı yapın. Tüm işlemlerinizi uçtan uca biz yönetelim. Sürecin sonunda, mesai saatleri içerisinde, Pasaportunuzu evinizden veya ofisinizden teslim almanın kolaylığını yaşayın.

Schengen vizesi Randevusu

Talep edilecek ülkenin vizesi için gerekli evrakların eksiksiz tesliminden hemen sonra, zaman kaybına meyil vermeden, vize randevunuzu 24 Saat içerisinde tamamlıyoruz. Gerekli bilgilendirmeyi e-mail ve SMS yolu ile tarafınıza  iletiyoruz. Dijital parmak izi için Konsolosluk tarafından çağırılıyorsanız Konsolosluğun kapısının önünde sizi karşılıyoruz. Dijital parmak izi vermek için sıra beklemiyorsunuz. Siz gelmeden yerinize sıra numaranızı alıyoruz. Birçok şey satın alınabilir. Zamanı satın alınamaz bunu 49 yıl önce öğrendik.

Başvuru formu ve talep dilekçeleri

Başvuru formu ve talep dilekçelerinizi gerekli dilde doldurarak koordinasyonunuzu tamamlıyoruz. Eksik bilgi ve yanlış bilgilendirmeleri engelleyerek olumsuz sonuçları önceden tespit ederek ortadan kaldırıyoruz. Tercüme için ayrıca ücret ödemenizi önlüyoruz. Zaman kıymetli biliyoruz ama parada kıymetli

Ulaşım Ve Konaklama İçin Gerekli Belgeler

Personelimiz, otel konaklama ve uçak bileti rezervasyonlarınızı seyahat tarihinize uygun olarak tamamlayarak dosyanıza eklenmektedir.. Yaşanabilecek olumsuzluk durumlarında maddi kayıp yaşamıyorsunuz.. Talep ederseniz uçak biletlerinize 10 Euro indirim yaparak maliyetinizi naçizane düşürüyoruz.

Yurtdışı Seyahat Sigortası

Seyahat başlangıcınızdan bir gün öncesine ve seyahatinizin bir gün sonrasına poliçenizi tarafımızdan oluşturulmaktadır. 30.000 Euro teminatlı yurt dışı seyahat sigortanıza  %30 indirim yapılmaktadır. 50 yaş ve altı kişiler için 7 günlük yurtdışı seyahat sigortası poliçenize 8 Euro ücret ödeyerek sahip oluyorsunuz.

Dijital Parmak İzi Uygulaması

Schengen vizesi başvurularınızda 4 yıl 11 ay süre geçmiş ise veya ilk defa başvuruda bulunuyorsanız. Dijital parmak izi uygulamasında yanınızda bulunuyoruz. Sıra beklemeden işlemlerinizi tamamlıyoruz.  Amerika, Kanada ve İngiltere vize başvurusunda her defasında dijital parmak izi verme zorunluluğunuz bulunmaktadır. Konsoloslukların kapısının önünde personelimiz sizi karşılayacaktır.

Passport Teslimi.

Başvuru sürecinizin sonlanması ile birlikte dilerseniz pasaportlarınızı İstanbul Anadolu yakası veya Avrupa yakasında bulunan ofislerimizden teslim alabilirsiniz. Talep ettiğiniz takdirde ikamet adresinize kendi personelimiz ile mesai saatleri içerisinde  teslim ediyoruz.

İletişim Bilgileri

Bağlarbaşı Mahallesi. Bağdat Caddesi. Güven İş Merkezi. Numara 415/ 61-62 Maltepe/ İstanbul, Türkiye 34844

Eposta: info@vizebasvurumerkezi.com

Müşteri hizmetleri: 4441883

K

ARA     444 18 83