Çanakkale Vize Başvuru Merkezi

Çanakkale’de ikamet eden ve vize almak isteyen vatandaşlar için, Çanakkale’de vize merkezi ya da konsolosluğu olmadığını belirtmeliyiz. Bu nedenle Çanakkale’de ikamet eden vize başvuru sahipleri en yakın illerdeki vize merkezlerine başvurabilirler. Çanakkale’de vize alma prosedürünü uygulayacak olan misafirlerimiz, Çanakkale Schengen Vize Başvuru Merkezi pasaport ofisinden bilgi alabilir, evraklarını kontrol edebilir ve vize alma işlemlerine başlayabilirler.

Her ülkenin farklı prosedürleri vardır. Bazı ülkeler için kişisel parmak izi alınması gerekirken, bazı ülkeler için şahsen vize alınması gerekmez. Vize başvurularında kişi, istediği kategoriyi ve istediği vizeyi belirten bir başvuruda bulunur.

Pasaport Güncelleme İşlemleri

Pasaportunuzun yurtdışına seyahat etmek için gerekli olan sayfaları bitmiş veya süresi dolmuş olabilir. Bu durumda pasaportunuzu yenilemeniz gerekecektir. Pasaportunuzu güncelleme sürecinde, ilimizdeki Çanakkale Schengen Vize Başvuru Merkezi pasaport ofisinden bir randevu almalı ve başvuru sırasında şahsen hazır bulunmalısınız. Lütfen başkalarının sizin adınıza pasaport veya yenileme işlemi için başvuramayacağını unutmayın. Pasaportunuzun geçerliliğini belli bir süre daha uzatmak istiyorsanız, cüzdanınızın ücretini tekrar ödemeniz, pasaport makbuzunuzu yanınızda bulundurmanız ve pasaportunuzu sorumlu kişiye teslim etmeniz gereklidir.

Çanakkale Schengen Vize Başvuru Merkezi olarak, vize işlemlerinin ne kadar zahmetli olduğunu ve dikkatle takip edilmesi gerektiğini biliyoruz. Çanakkale Schengen Vize Başvuru Merkezi, profesyonel danışmanlık hizmeti vererek vize başvuru sürecinizi kolaylaştıracak, Schengen vizesiyle ilgili tüm sorularınızı birçok farklı iletişim yoluyla cevaplandıracaktır.

Almanya İçin Kolay Vize

Almanya, Avrupa Birliği’nin kurucu ülkelerinden biri olarak bir Avrupa ülkesidir ve Schengen vizesi uygulamaktadır. Akrabalarınızın yanına gitmek, Almanya’da çalışmak, Almanya’ya seyahat etmek ya da başka nedenlerle Alman vizesi almak için bordo pasaportunuzun olması gerekir.

Almanya’ya gidebilmek için Schengen vize başvurusu yaptığınızda isteğiniz olumlu yanıtlanırsa, aynı vize ile Schengen Sözleşmesine katılan diğer 25 ülkeye de gidebilirsiniz.

Alman vizesi almak için şartlara uygun ve usule ilişkin prosedürlerden geçen birçok dökümanınız olmalıdır. Vize başvurunuz, Almanya’da ne kadar kalacağınıza bağlı olarak çeşitli prosedürlere tabidir.

Almanya’da uzun süre kalmak için Alman vizesine başvuruyorsanız (yaşama, aile birleşimi vb. nedenlerden dolayı) doğrudan Alman Konsolosluğu veya Alman Elçiliği ile iletişime geçmelisiniz. Diğer taraftan, kısa süreli kalmak için (iş gezisi, turistik gezi vb.) Almanya / Schengen transit vizesine başvuruyorsanız, vize merkezlerine veya Alman konsolosluklarının yetkilendirdiği seyahat acentelerine başvurabilirsiniz.

Almanya Vize Ücretleri

Alman vizesi alanların, Almanya Konsolosluğu veya elçiliğindeki vize işlemleri için belirli bir ücret ödemeleri gerekmektedir. Bu ücret, Almanya’ya seyahatin amacı ve süresine bağlı olarak değişebilir. Kısa süreli vize başvuruları ile uzun süreli vize başvuruları arasında fiyat farkı vardır ve bu ücretler konsolosluklar tarafından her yıl güncellenmektedir. Vize ücretleri Türk Lirası cinsinden veya Euro cinsinden ödenebilir. Vize ücretlerini Alman Konsolosluğu Web Sitesinden öğrenebilirsiniz.

 

ARA     444 18 83