Bolu Vize Başvuru Merkezi

Bolu Vize Başvuru Merkezi, için yapılacak başvurularda bulunacak kişiler için birçok ülkeye seyahat izin belgesi gerekir ve uluslararası kural olarak,  başvurunuzu daimi ikametinizin olduğu yerde bulunan Konsolosluklara yapmanız son derece önemlidir. Eğer bir ülkenin Türkiye’de birden çok Başkonsolosluk ve Konsolosluğu var ise, müracaatınızı ikametinizin bulunduğu yere yakın olan Vize Başvuru Merkezine yapmanız uygun olacaktır. Bolu İlinden yapılacak müracaat ve başvurularda en yakın bölge olan İstanbul Anadolu yakasın Maltepe İlçesinde bulunan Vize Başvuru Merkezi ne başvurmalısınız. www.vizebasvurumerkezi.com sitemizden Bolu ikametinde bulunan kişiler için gerekli evraklar 2021 listesine ulaşabilirsiniz. gideceğiniz ülkenin kural ve koşulları hakkında bilgi almak için info@vizebasvurumerkezi.com  sorularınıza süratle cevap verecektir.

Bu işlemlerle uğraşmak oldukça yorucu ve zaman isteyen bir süreçtir. Gitmek istediğiniz ülkeye vize almak için gerekli tüm işlemlerin yapılması, Formların ilgili dilde doldurulması, yurtdışı seyahat sigortanızın yapılması, talep dilekçelerinin gerekli dilde yazılması, Otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızın tamamlanması, belgelerinizin kontrolünü ve koordinasyonu, Dosyanızın noksansız tamamlanması, süreç sonlanana kadar Konsolosluk takibinini sizin yerinize yapmak ve merak ettiğiniz konularda size yardımcı olmak üzere Bolu Vize Başvuru Merkezi hizmet vermektedir.

Vize Nedir?

Seyahat izin belgesi ismi ile de adlandırılmaktadır. bir devletin dış temsilcilikleri veya sınır makamları aracılığıyla, ülkesine seyahat edecek bir yabancının, pasaportuna koyduğu ve bu yabancının ülkesinin sınır kapısına kadar giderek, sınır makamlarına giriş için başvuru yapabileceğini, ülkeye girebileceğini gösteren bir kayıttır.

Seyahat edilecek ülkenin;
1. Büyükelçiliğinin Konsolosluk Bölümünden,
2. Başkonsolosluğundan ya da, dış temsilciliklerinden
3. Sınır kapılarından veya elektronik olarak alınabilir.
4. Bazı ülkeler ise, Fahri Başkonsoloslukları veya Fahri Konsoloslukları aracılığıyla da  verebilmektedirler.

Vize Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Öncelikli olarak başvuru şahsen veya vekalet verdiğiniz kişi aracılığı ile yapılması gerekmektedir.
  • Pasaportun yıpranmamış olması, yıpranmış ise pasaportunuzun yenilenmesini öneririz. Yıpranmış pasaportla vize alsanız dahi sınırdan geri çevrilebilirsiniz. Rusya Bu konuda çok hassastır. Müracaatınız en baştan kabul edilmeyebilir bakınız www.vizebasvurumerkezi.com/rusya
  • Pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvuru tarihinden itibaren en az bir yıl olmasına ve geçerlilik süresini vize talep edeceğiniz ülkenin temsilciliğinden teyit ettirmenizde yarar vardır. Vizenizin bitim tarihinden sonra en az altı aylık geçerlilik süresinin olması gerekmektedir.
  • Başvurunuzu eksiksiz belgelerle yapınız. Bu konuda Bolu Vize Başvuru Merkezinin size yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Dosyanızı noksansız ve tamamlanmış olarak teslim edilecektir. Aksi durumlarda dosyanız kabul edilmemektedir.
  • Seyahat edeceğiniz ülkenin makamları, bu ülkeye seyahat etmek için belirli koşulları taşıyıp taşımadığınızı anlamak üzere mülakat yapma hakkını saklı tutacaktır. Schengen ülkeleri mülakatı istisnai durumlarda yapmaktadır. Amerika Konsolosluğu tüm başvurularda mulakata çağırmaktadır.  İngiltere Konsolosluğu her başvuru için mülakat yapmaktadır.
  • Mülakat sırasında yetkilinin sorularına doğru cevap vermeniz, hakkınızda olumlu izlenim edinilmesi, başvurunuzun kabul edilme şansını arttıracaktır. Yanlış bilgi ve beyan sizin sorumluluğunuzda olacaktır.
  • Vize bir egemenlik hakkıdır. Bu nedenle başvurunuzun reddedilebileceğini önceden bilmelisiniz. Gerekli koşullara haiz olmayan kişilere bilgi verilmektedir. İlgili ülkenin bulunduğu ekonomik ve siyasi konjonktür bu durumlarda belirleyici olacaktır. Konsolosluklar her durumda bilgilendirme yapmamaktadır. Konsolosluklar adına hiç bir kurum ve kuruluş bilgi verme yetkisine sahip değildir.
  • Seyahatinizi gerçekleştirebilecek ekonomik olanaklara sahip olduğunuzu belgelemeniz gerekir.
  • İşsiz iseniz, veya kendinizin ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin geçimlerini sağlayabilecek düzenli ve yeterli bir gelir düzeyine sahip değil seniz, potansiyel bir göçmen olarak kabul edileceğinizden, onay alma şansınız oldukça düşüktür. Bu durumda iseniz,  başvurusunda bulunmamanız size zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Bazı ülkeler Konsolosluk harcının yanında, yüksek meblağlarda başvuru veya Koordinasyon işlem harcı alırlar. Bu koşullar ülkeden ülkeye değişmektedir. İlgili temsilcilikten bilgi almanız konusunda Bolu Vize Başvuru Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

Vize Kime Verilmez?

Uluslararası hukuka göre ülkeler, hangi yabancıların ülkelerine ulusal menfaatlerine göre girebileceklerini belirler. Her devletin, ülkeye girmesi reddedilen yabancılara dair bir listesi vardır. Ayrıca yasaklı listede olmasa da bir yabancıya, ekonomik bir yük olabileceği, kamu düzenini bozabileceği ve halk sağlığına tehdit oluşturabileceği gerekçesiyle onay verilmemesi mümkündür.

Bolu vize başvuru merkezi sayfamıza fikir ve yorumlarınız bizim için yol haritası niteliği taşıyacaktir.

ARA     444 18 83