Almanya Vizesi Maltepe

Vize Başvuru Merkezi Almanya

Almanya Vizesi başvuruları ve işlemleri için Maltepe meydanında bulunan Güveniş Merkezi No: 61-62 Faaliyet gösteren Vize Başvuru Merkezine uğramanız yeterli olacaktır. Mesai saatlerinde çalışıyor iseniz veya zamanınız yok ise 4441883 Numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak Almanya vize işlemleri için öncelikli yapmanız gerekenler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Almanya Vizesi Randevunuzu sizlerinde uygun olacağınız saat ve Tarihlere göre belirleyebilir; Almanya Vizesi Evrakları listesini mail yolu ile tarafınıza iletilmesini sağlayabilirsiniz.

İkinci Dünya savaşından sonra Ekonomisi ciddi kayıplara uğrayan Almanya; Önemli ölçüde iş gücüne ihtiyacı olduğu için 30 Ekim 1961 tarihinde  Türkiye ile yaptığı iş gücü anlaşmasına istinaden İlk giden 2.500 Türk Vatandaşı sonrasında yaşanan göçler ve Üçüncü nesil in katılımı ile Üç Milyonu aşmıştır. Maltepe İlçesinde Memleket hasreti ile Almanya’dan Ülkemize kesin dönüş yapan Türk Vatandaşlarının ikamet etmesi yanı sıra Almanya’da yaşayan Türklerin yakınları ve akrabaların Maltepe’de hatırı sayılır ölçüde bulunması Almanya Ziyaret Vizesi ve Almanya Turistik Vize taleplerini artmasına sebep olmuştur. Yakınları ve akrabaları Almanya’da bulunan Gençlerimizin Yurt dışı eğitimlerinde Almanyayı tercih etmeleri Almanya Öğrenci Vizesi başvuruları hızlanmıştır.

1988 Yılından sonra Avrupa yakasında bulunan İthalat ve İhracat şirketlerinin bir bölümünün Anadolu yakasına taşınması Maltepe İlçesinde Sanayi sitesi ve iş merkezlerin sayısını çoğalması Almanya Ticari Vize Başvurularıda etkili olmuştur. Yeni nesillerin geçmiş dönemlere göre daha iyi imkanlara sahip olaması Misafir İşçi olarak tanımlanan Türklerin günümüzde İşveren, Sanayici, Siyasetçi, Sanatçı,Akademisyen ve Sporcu olmuş Alman toplumunun bir parçası haline gelmiştir. Burada yaşayan Türklerin Başarısı ve yoğunluğu Ülkemizde olduğu gibi Maltepe’de de kendi ölçeğinde karşılıklı ziyaretlerin çoğalmasına ve Vize başvuruların artmasına sebebiyet vermiştir.

ARA     444 18 83