İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılmalı

İngiltere vizesi için gerekli evraklar 2020:  çalışanlar için gereli evraklar ile şirket sahipleri için istenilen belgeler farklılık göstermekle birlikte emekliler, çiftçiler, öğrenciler, Sporcular, Çalışmayanlar, Ev Hanımları ve reşit olmayanlar için istenilen evraklar değişmektedir. vizebasvurumerkezi.com web sitemizden ayrıntılara ulaşabilir veya Vize Başvuru Merkezi personelimizden telefonda bilgi alabilirsiniz. Türkiye’den İngiltere’ye gidecekler adına; öncelikli olarak bir pasaporta sahip olmak ve talep etikleri İngiltere vizesinin bitiş tarihinden itibaren altı aylık Pasaport geçerlilik süresi olması gerekir. İki adet boş sayfasının bulunması zorunludur. 18  yaşını aşmış Vatandaşlarda farklı ülkelere seyahat etme fırsatına sahiplerdir. 18 yaşından küçükler ise en az 2 yetişkin ile başvuruda bulunabilirler. Anne ve Baba seyahat esnasında yanında bulunmayacak ise noterden tasdikli muvafakat name almak zorundadırlar. İngiltere vizesi almak için vize başvuru merkezi Resmi İnternet sitesinden ya da 4441883 numaralı telefonumuz üzerinden ön randevu alabilirler. Sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için bordo pasaport sahipleri için vize başvurusu yaparak maksimum 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde İngiltere vizesi alarak  seyahat gerçekleştirebilirler. Bunun yanı sıra 2 Yıllık, 5 Yıllık ve 10 Yıllık İngiltere Vize başvurusunda bulunabilirler. Belirtilen Pasaportun dışında Yeşil Pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları İngiltere vizesinden Muaf değillerdir. Yeşil Pasaport sahiplerde İngiltere vizesi için gerekli evrakları hazırlayarak  başvuruda bulunmak  zorundadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus; evrakların çıkarılma tarihi (tanzim tarihi) ile Randevu tarihi arasında en fazla 15 Günlük süre olması gerekmektedir. Aksi takdirde Konsolosluk tarafından evraklar kabul edilmemektedir. böyle bir durumla karşılaşmamak için vize başvuru merkezini arayarak Ücretsiz olarak Ön Randevu almanız son derece faydalı olacaktır.

 

Bize Ulaşın
Hemen arayın veya başvuru formunu doldurun. Danışmanlarımız vize başvuru sürecinizi başlatsın.
Randevunuzu Alın
Danışmanlarımız konsolosluktan randevunuzu alsın ve gerekli işlemleri tamamlasın.
Evrakları Hazırlayalım
Vize başvurunuz için gereken tüm belge ve formları kurallara uygun şekilde biz dolduralım.
Vizeniz Onaylansın
Vizeniz onaylandıktan sonra, Vize Başvuru Merkezi'nden pasaportunuzu teslim alın.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler

İngiltere Çalışanlar İçin Vize Başvurusu

Çalışanlar için İngiltere Vize Başvurusu yapacak başvuru sahipleri; görevli oldukları şirketin antetli Kağıdına yazılmış; gerçekleştirecekleri gezinin amacını açıklayan dilekçeyi dosyalarında bulundurmalıdır. İçeriğinde ise çalışanın şirketteki vazifesi, hangi tarihler arasında ziyaretin gerçekleşeceği belirtilmelidir. Aynı tarihler arasında izinli oldukları da ayrıca ifade edilmelidir. Islak imza ve kaşeli olması zorunludur. Kongre, Seminer, Fuar için gidecekler; katılımda bulunacakları etkinliğin davetiyesini veya katılım belgelerini başvuru evrakları arasında bulundurmalarında ciddi fayda olacaktır.

Çalışanlar için İngiltere Turistik Vize başvurusu evrakları hakkında detaylar; konaklama yapılacak Otel ve Uçak bileti  ön rezervasyonu bulunmalıdır. Vize onay sürecinde rezervasyon tarihleri geçerli olmalıdır. Konsolosluk istediği takdirde konaklama ve ulaşım için kesinleşmiş rezervasyon (satın alınmış) evraklarını isteyebilir.

Çalışanlar İçin İngiltere Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti vizesi Evrakları hakkında detaylar; konaklama belgeleri yerine ziyarete gidilecek kişiden davetiye (istek kağıdı), iletişim bilgileri, gelirini gösteren belgeler, oturum izni veya çalışma izni bilgileri bulunmalıdır. Davet yollayan kişi devlet yardımı almamalıdır.

Not: Aşağıda belirttiğimiz evraklar okunaklı ve eksiksiz olmalıdır. Eksik ve yetersiz belgeler başvurunuzu olumsuz etkiler ve sürecin uzamasına neden olur. Yanlış bilgi ve belge beyanı 5 yıl vize engeline sebep olmaktadır.

İngiltere Çalışanlar Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • İngiltere vize başvuru formu. Tarafımızdan doldurulacaktır
 • Pasaport. (Kullandığınız pasaportunuzun vize bitiminden sonra 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Ayrıca 2 adet boş sayfası bulunması zorunludur. Varsa daha önce kullandığınız pasaportların orjinallerinin olması faydalı olacaktır.
 • Nüfus müdürlüklerinden alabileceğiniz vukuatlı nüfus kayıt belgesi ıslak imzalı ve kaşeli veya e- Devlet’ten barkodlu çıktısı kabul edilir.
 • Uçak ve otel rezervasyonlarınızı gösteren belgeler. Ücretsiz olarak tarafımızdan vize başvurusu için kullanılacaktır. İşlemleriniz sonuçlandıktan sonra kullanılamaz.
 • Nüfus cüzdan fotokopisi T.C kimlik numaranız bulunmalıdır.
 • Çalıştığınız şirketin antetli Kağıdına İngiltere Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi. İngilizce olması faydanıza olacaktır. Dilediğiniz takdirde ücretsiz olarak tarafımızdan doldurulacaktır.
 • S.G.K  hizmet dökümü ıslak imza ve kaşe bulunmalıdır. e-Devlet’ten barkodlu çıktısı da kabul edilmektedir. 
 • Çalıştığınız şirketin yetkilisinin imza sirküleri. Şahıs şirketinde çalışıyorsanız yetkilinin imza beyanı
 • Vergi levhası fotokopisi. Son döneme ait olmalıdır.
 • Resmi Gazete kopyası kuruluş belgesi. (Ticaret Sicil Gazetesi)
 • Faaliyet belgesi  Son 3 aylık döneme ait olmalıdır. Şirketinizin bağlı bulunduğu odadan alınacaktır. Veya barkodlu olarak internet çıktısı
 • Banka hesap hareketleri. (Mevcut en düşük 15.000 TL bakiye bulunmasına özen gösteriniz. Olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Her bankadan aldığınız dokümanlar için  imzalayan yetkilinin imza beyanı ayrı ayrı alınmalıdır. Not: Hareketli hesaplar daha makbul olmakla birlikte ülkeye yapacağınız seyahatin süresi orantılı bakiye bulundurmaya özen gösterin.
 • Son 3 aylık maaş Bordrosu imzalı kaşe olmasına dikkat ediniz.
 • Tapu ve araç ruhsat fotokopileri gibi maddi durumu gösterebilecek belgeler ile kira geliriniz var ise kira kontratı,  var ise hizmet sözleşmesi veya danışmanlık gelirinizi beyan edecek belgeler arasında olmalıdır.
 • Aile, Akraba,arkadaş ziyareti amacı ile İngiltere vizesi başvurusu yapacaklar için Davetiye. Davet eden kişiye ait adres bilgileri, Telefon numarası, kimlik bilgileri ile oturum veya çalışma izninin fotokopileri. Devletten maddi yardım almaması önemlidir. Yakınlık dereceniz belirleyici unsurlar arasındadır.
 • Nüfus Müdürlüklerinden alacağınız Aile bireylerinin tamamını gösteren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği; imzalı ve kaşeli olması gerekir e-Devlet ‘ten alacaksanız çıktısının barkodlu olmasına özen gösterin
 • Evraklarınızın koordinasyon işlemleri uzmanlarımız tarafından yapıldıktan kısa süre sonra İngiltere vize randevusu vize başvuru merkezimiz tarafından Mail ile iletilecek. Ayrıca Telefon araması yapılarak bilgilendirilecektir.
 • İyi dileklerimizle.

İngiltere Şirket Sahipleri İçin Vize Başvurusu

Şirket Sahipleri veya Ortakları İçin İngiltere Vize Başvuru Evrakları hakkında dikkat edilmesi gerekenler.

Bu aşamada Şirket sahibi ve ortakları için istenilen evraklar ile şahıs firma sahipleri arasında bir kaç ayrıntı bulunmaktadır. İngiltere Konsolosluğu tarafından istenilen Faaliyet belgesi, İmza sirküleri ve Ticari sicil belgesi bağlı bulundukları Ticaret odalarından temin edilecektir. Şahıs firma sahipleri ise bu evraklara karşılık gelen belgeleri; bağlı oldukları meslek odalarından talep edebilirler. Şahıs firma sahipleri İmza sirküleri yerine Noterden alacakları İmza beyanını dosyalarına ekleyebilirler.

İngiltere’ye ilk gidişinizde en çok dikkatinizi çeken şey trafiğin tersten akıyor oluşudur. Tersten akan trafiğe alışmadan lütfen araç kullanmamaya özen gösterin. Araç anahtarları direksiyonlarının sağ tarafında olması alışkanlıklarınızı epey bir zorlayacak.

İngiltere Şirket Sahipleri  İçin Vize Evraklar

 • İngiltere vize başvuru formu. Biz sizin yerinize ayrıca ücret ödemenize gerek kalmadan dolduruyoruz. Hataların büyük bir kısmı form doldurulurken yapılmaktadır. Riske girmeyin uzmanlarımız hatasız olarak işlemi sonlandırmaktadır.
 • Pasaport; Kullandığınız pasaportta İngiltere vizesi bitiminden sonra 6 ay daha geçerlilik süresi olma zorunluluğu vardır.  Ayrıca 2 adet boş  sayfanın olması gerekmektedir.. Varsa daha önce kullandığınız pasaportların asılları
 • Nüfus müdürlüklerinden alabileceğiniz vukuatlı nüfus kayıt belgesi (Aile nüfus kayıt belgesi) veya e-Devletten alınan barkodlu çıktısı Aile bireylerinin tamamının bilgileri bulunmalıdır.
 • Uçak ve otel  ön rezervasyonlarınızı gösteren Belgeler. Uzmanlarımız tarafımızdan ücretsiz olarak yapılmakta olup başvurularınız için geçerlidir. tarafınızdan yapılacak rezervasyonların vize işlem sürecinde geçerli olması çok önemlidir.
 • Şirketinizin antetli Kağıdına İngiltere Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi. Talep etmeniz durumunda size bir örneği iletilecektir.
 • Faaliyet belgesi fotokopileri.( Son dönem )
 • İmza Sirküsü. İlgili kişinin yetkilendirme süresi geçmemiş olmalıdır.
 • Vergi levhası  (Son dönem)
 • Banka hesap hareketleri. ( Mevcut en düşük 15.000 TL bakiyesi bulunmasına özen gösteriniz. Mümkün olabilecek yüksek bakiyeli ve hareketli hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Ayrıca bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur. Ziyaret süresi ile hesap bakiyesinin orantılı olması gözden kaçırılmamalıdır.
 • Firmanın kuruluş belgesi. (Ticaret Sicil Gazetesi ) şirket sahibi var ise ortakların isimleri geçmelidir.
 • Varsa tapu, araç ruhsatları fotokopileri ve diğer gelirlerinizi gösteren belgeler. (kira ve danışmanlık vs)
 • Nüfus cüzdan fotokopisi. Üstünde T.C Vatandaşlık numarası bulunmalı
 • İngiltere vizesi almak isteyen şirket sahibine ait S.G.K Hizmet dökümü veya Bağ kur dökümleri.(e-Devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı olmalıdır.)
 • Aile, Akraba,Arkadaş vizesi almak isteyenler ziyaret edecekleri kişiden davetiye.(Davet eden kişiye ait adres ve telefon bilgilerinin yanı sıra kimlik ve oturum izinlerini gösteren belgeler.) devlet desteği almaması gerekmektedir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( e-Devlet ‘ten alınacak ise barkodlu çıktı olmalıdır.)

İngiltere Emekliler için Vize Başvurusu

19.05.2020 tarihinden itibaren İngiltere Vizesi Başvurusunda Bulunacak Emekliler hakkında önemli Bilgilendirme,

19.05.2020 Tarihinden İtibaren İstanbul ve Kocaeli’den İngiltere Vizesi Başvurusunda Bulunacak Emeklileri; Pasaportları ile  vize başvuru merkezi ofisimize müracaat etmeleri yeterli olacaktır. Belge toplamak için S.G.K, Emekli sandığı, Bağ kur, Nüfus Müdürlükleri gibi bir çok kuruma giderek kendinizi yormayınız. Bunlar için zaman harcamanıza da gerek kalmamıştır. Vize başvuru merkezi ofisimizden Emekliler için İngiltere vizesi evraklarına e-Devletten barkodlu olarak sahip olabilirsiniz. Bu sayede tarihi geçmiş, kusurlu ve noksan evrak riskine girmeden uzman personelimizin desteği ile eksiksiz ve tam dosya teslimi yaparak vize sürecinizin uzamasını engellemiş olursunuz.

İngiltere Emekliler için Vize Evrakları

 • Pasaport.(Kullandığınız pasaportunuzun İngiltere Vizesi bitimden sonra sonra 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekir. Ayrıca 2 adet boş sayfaya sahip olmalıdır. Varsa daha önce kullandığınız pasaportların asılları faydalı olacaktır.
 • Nüfus müdürlüklerinden temin edebileceğiniz vukuatlı nüfus kayıt belgesi. e-Devletten Barkodlu çıktı kabul edilmektedir. Aile fertlerinin tamamı görünmelidir. 
 • Uçak ve otel rezervasyonlarınızı gösteren belgeler. Tarafımızdan yapılmaktadır.
 • Konsolosluğa hitaben yazılmış İngiltere Vize talep dilekçesi.
 • Eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış İngiltere vize başvuru formu. Riske girmeyin biz dolduruyoruz.
 • İngiltere vizesi için başvuracak emeklinin bilgileri.
 • İngiltere vize başvurusu yapacak emeklinin maddi durumunu gösterecek tapu, araba ruhsatı veya kira kontratı fotokopileri.
 • Banka hesap hareketleri. ( Mevcut en düşük 15.000  T.L bakiyesi bulunmasına özen gösteriniz. Mümkün oldukça  yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Ayrıca bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur.)
 • Nüfus cüzdan fotokopisi Vatandaşlık numarası bulunmalıdır.
 • Davetiye gönderilmiş ise davetiye ve davet eden kişinin pasaport ve maddi durumunu gösteren belgeler.(Özellikle telefon ve adres bilgilerinin yanı sıra oturum izni ve kimlik fotokopisi bulunmalıdır.)
 • e-Devletten alabileceğiniz emekli tescil belgesi Barkodlu olmasına dikkat ediniz
 • Emeklilik maaşınızı aldığınız bankadan son 3 aylık hesap dökümü almanız gerekir. Islak imzalı ve kaşeli hesap dökümü.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği. (Aile toplum kağıdı. e-Devlet’ten alınmış ise barkodlu olmalıdır.)
 • Bankadan alınan son 3 aylık hesap dökümleri ıslak imzalı olmalıdır.Bankanın İmza Yetkilisinin imza beyanı veya sirküleri de alınmalıdır.

İngiltere Öğrenci Vize Başvurusu

İngiltere Öğrenci vizesi başvurusu işlemlerinde karışıklıkları önlemek için kısa bir açıklama yapmakta fayda olacaktır. Ülkeye seyahatte bulunacak tüm öğrenciler Öğrenci vizesi başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Sadece eğitim ve Dil okulu için İngiltere öğrenci vizesine başvurmalıdırlar. Örnek vermek gerekirse Türkiye’de eğitim gören bir Öğrenci Tatil amaçlı gidecek ise İngiltere Turistik vizesine başvurmalı veya akraba ziyareti yapacak öğrencilerimiz ise akraba ziyareti vizesine başvurmalıdır.

 İngiltere Öğrenci vizesi Nedir?

İngiltere’de Üniversite eğitimi, Dil okulu, Yüksek Lisans, Doktora, Öğretmen ve Teacher Training eğitimi almak için İngiltere’ye gidecek Öğrencilerin başvurduğu vize türüne İngiltere Öğrenci vizesi adı verilmektedir. Öğrenci vizesine başvurmayı düşünenler Ülkeye gidiş amacınızı direk olarak belirtmelidirler. uzun dönemli eğitim almayı planlayanlar sürecin tüm ayrıntılarını İnternet sitemizden dikkatlice inceleyebilirler.  İngiltere kendi eğitim sisteminine sahip yabancı ülke vatandaşlarına eğitim veren az sayıdaki ülkelerden biridir. İlk adım olarak Nüfus müdürlüklerine baş vurarak uzun dönemli bir pasaporta sahip olduktan sonra aşağıda sizler için derlediğimiz bilgileri dikkatlice inceleyerek belirtilen belgeleri hazırlamalısınız.

İngiltere Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport. (Kullandığınız pasaportunuzun İngiltere vize bitiminden sonra 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekir. Ayrıca 2 adet boş sayfaya sahip olmalı. Varsa daha önce kullandığınız pasaportların asılları.)
 • Uçak ve otel rezervasyonlarınızı gösteren belgeler. tarafımızdan ek ücret ödemeden vize başvurusu için yapılmaktadır. sonrasında kullanılamaz.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı zorunludur.) Aile bireylerin tamamı görünmelidir.
 • Okuldan alınan öğrenci Belgesi.
 • Var ise banka ki hesabınızın son 3 aylık hesap hareketleri. (Mevcut en düşük 15.000 TL bakiye bulunmasına özen gösteriniz. Olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Ülkede bulunacağınız süreyi göz önünde bulundurarak bankadaki bakiyenizi belirlemeniz ciddi yarar sağlayacaksınız.  bankalardan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur.
 • Nüfus cüzdan fotokopisi  üzerinde vatandaşlık numarası bulunmalıdır.
 • İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapan öğrencinin sponsoru var ise Statü ve gelirini açıklayan belgeler. Ayrıca yakınlık derecesi önemlidir. 
 • İngiltere vizesi talebi yapan öğrenci 18 yaşından küçükse ailesi tarafından alınacak muvafakat name. Noterden onaylı izin belgesi
 • Var ise davetiye. Diğer adı ile istek kağıdı davet eden kişinin iletişim bilgileri açık adresi, oturum izni, çalışma izni devlet yardımı almamasına özen gösterin.
 • Eksiksiz doldurulmuş İngiltere vizesi başvuru formu. Tarafımızdan ek ücret almadan doldurulacaktır.
 • Okuldan alınan kabul mektubu

İngiltere Ev Hanımları İçin Vize Başvurusu

İngiltere vizesi evraklar ev hanımlarının yapacağı yolculuk nedenine göre mutlaka değişecektir. Önemli ayrıntıları gözden kaçırmamak gerekir. belli bir geliriniz olması ve belgelenmesi çok önemli bir unsurdur. Bir geliriniz var ise ve bunun evraklarını başvuru esnasında dosyanıza bulunması inceleme aşamasında ciddi avantajları olacaktır. Kira geliri, süreli danışmanlık geliri, ailesi ve yakınları tarafından hak edilen devlet kurumu ödemeleri (Dul ve yetimler için yapılan Ödemeler veya düzenli olarak elde edilen gelirler tabi olabilir). Bu durumda Ayrıca sponsora ihtiyaç olamayacaktır.

herhangi bir geliriniz yok ise bir sponsora ihtiyacınız olacaktır. Sponsor: İngiltere seyahatiniz sürecince sizin masraflarınızı karşılayacak belli bir gelir grubuna dahil olan kişiler  sizin için sponsor olabilirler. yakınlık derecesi ve gelir durumu süreci belirleyen en önemli faktörlerden biridir dikkat etmenizde fayda olacaktır.

İngiltere Ev Hanımları Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • İngiltere vize başvuru formu tarafımızdan doldurulmaktadır. Ayrıca ücret ödemenize gerek yoktur.
 • Pasaport: İngiltere Vizesi bitiminden 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Ayrıca en 2 adet boş sayfası bulunmalıdır Varsa daha önce kullandığınız pasaportların asılları.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( e-Devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı zorunludur.) tüm aile bireyleri görünmelidir.
 • Uçak ve otel  ön rezervasyonlarınızı gösteren belgeler. Ücretsiz olarak tarafımızdan yapılacak olup başvuru aşamasında kullanılmak üzere yapılacaktır. Ayrıca kullanılmayacaktır.
 • Seyahate sponsor olacak kişinin statüsüne göre düzenlenecek tüm evraklar. Yukarıda detaylar hakkında ayrıntılı bilgi verilmiştir. dilerseniz telefon ile arayarak bilgi edinebilirsiniz.
 • Nüfus cüzdan fotokopisi T.C kimlik numarası bulunmalıdır.
 • Var ise banka hesap hareketleri. ( Mevcut en düşük 15.000 TL bakiyesi bulunmasına özen gösteriniz. Ülkede bulunacağınız gün sayısını göz önünde bulundurarak mümkün olduğunca yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Ayrıca bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur.
 • İngiltere’deki akrabalarınızdan davetiye gönderilmiş ise davet eden kişiye ait belgeler. Özellikle telefon ve adres bilgilerinin yanı sıra oturum ve çalışma izni ve kimlik fotokopisi bulunmalıdır. İngiltere devletinden yardım almaması önemlidir.

İngiltere Çalışmayanlar İçin Vize Başvurusu

Çalışmayanlar İçin İngiltere Vizesi Başvurusunda Geliriniz gösterecek belgeleri ibraz etmelisiniz. Buna Kira gelirleri, Danışmanlık gelirleri, Ailesi ve yakınları tarafından hak edilen devlet kurumu ödemeleri Ör:Dul ve yetimler için yapılan Ödemeler veya düzenli olarak elde edilen gelirler tabi olabilir. Çalışmayan veya geliri olmayan İngiltere vizesine başvuracak T.C Vatandaşları için İngiltere den yollanan davetiye içeriğinde ise tüm masrafların davet eden kişi tarafından karşılanacağının beyan edilmesi ve garantör olduğuna ibarenin bulunması gerekir. diğer bir alternatif ise Gelir durumu yeterli sevide buluna birini size sponsor olması sponsor olacak kişinin yakınlığı belirleyici unsurlardan biridir.

İngiltere Çalışmayanlar Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • İngiltere vize başvuru formu. biz sizin yerinize dolduruyoruz ek ücret ödenmez.
 • Pasaport: Kullandığınız pasaportunuzun vize bitiminden itibaren 6 ay daha geçerlilik süresinin olması . Ayrıca en az 2 adet boş sayfasının bulunması gereklidir.. Varsa daha önce kullandığınız pasaportların asılları.)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( e-Devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı zorunludur.) ailenizdeki tüm bireyler görünmelidir.
 • Uçak ve otel rezervasyonlarınızı gösteren belgeler. Tarafımızdan ücretsiz olarak başvuru esnasında kullanılmak üzere yapılacaktır. başka amaçlarla kullanılamaz.
 • Seyahate sponsor olacak kişinin statüsüne göre düzenlenecek tüm evraklar. Konu ile ilgili olarak ofisimizi arayarak uzman kadromuzdan yardım alabilirsiniz.
 • Nüfus cüzdan fotokopisi. vatandaşlık numarası bulunmalı
 • Var ise banka hesap hareketleri. Mevcut en düşük 15.000 T.L bakiyesi bulunmasına özen gösteriniz. Olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder kalacağınız süre ile orantılı olmalı. Ayrıca bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur.
 • İngiltere’deki akrabalarınızdan davetiye gönderilmiş ise davet eden kişiye ait belgeler.Özellikle telefon ve adres bilgilerinin yanı sıra oturum, çalışma izni ve kimlik fotokopisi bulunmalıdır.

İngiltere’ye Vize Almak İsteyen Reşit Olmayanlar ve Çocuklar İçin Gerekli Belgeler.

Çocuklar için İngiltere vizesi ve 18 yaşının altında olanlar kısaca reşit olmayanlar için yapılacak başvurularında Anne ve Baba tarafında noterden tasdikli muvafakatname zorunluluğu bulunmaktadır. Eğitim ve dil kursları için alınacak  davetiye son derece önemlidir.İngilizceyi yerinde öğrenebilmek için en uygun yer İngiltere den başka neresi olabilir ki . İngilizler yaz döneminde açtıkları okullar  yurt dışından gelen anne ve çocuklar için İngilizce eğitimi veriyorlar. Neredeyse Türkiye deki kurslara verilecek kadar bir paraya İngiltere vizesi alıp İngilizce eğitimini İngiltere de yapmak mümkündür.
Yeşil ve gri pasaport sahibi kişilere İngiltere vizesi alma zorunluluğu vardır. Diplomatik pasaport sahipleri İngiltere vize başvurusu yapmadan beli süreli seyahatte bulunabilirler.

 • Pasaport. Kullandığınız pasaportunuzun vize bitiminden 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekir. Ayrıca 2 adet boş sayfası bulunmalıdır. Varsa daha önce kullandığınız pasaportların asılları ve kopyaları
 • İngiltere vizesi talebi yapılan reşit olmayan başvuru sahibi her iki ebeveyninde Noter tasdikli muvafakat namesi  
 • Ebeveynlerin ayrılığı söz konusuysa mahkeme tarafından verilen velayet kararı.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-Devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı zorunludur.)
 • Uçak ve otel  ön rezervasyonlarınızı gösteren evraklar. Tarafımızdan  ücretsiz olarak yapılacaktır. başvuru esnasında kullanılacaktır.
 • Tüm evraklar seyahate sponsor olacak kişinin statüsüne göre düzenlenmelidir. 
 • Nüfus cüzdan fotokopisi. Vatandaşlık numarası bulunmalıdır.
 • Var ise banka hesap hareketleri. Mevcut en düşük 15.000 T.L bakiye bulunmasına özen gösteriniz. Olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Seyehat süresi göz önünde bulundurulmalı Diğer bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur.)
 • İngiltere’deki davet eden kişinin Özellikle telefon ve adres bilgilerinin yanı sıra oturum çalışma ve kimlik fotokopisi bulunmalıdır.)
 • Eksiksiz doldurulmuş başvuru formu tarafımızdan doldurulmaktadır.

İngiltere Vizesi Çiftçiler İçin

İngiltere vize başvurusunda bulunacak Çiftçilerin

İngiltere’ye Vize Almak İsteyen Çiftçiler İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport: Kullandığınız pasaportunuzun vize bitiminden sonra 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekir. Ayrıca 2 adet boş sayfası bulunmalı. Varsa daha önce kullandığınız pasaportların asılları ve kopyaları
 • Uçak ve otel rezervasyonlarınızı gösteren evraklar. Tarafımızdan ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Başvuru esnasında kullanılacaktır. vize sürecinden sonra iptal edilecektir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği e-Devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı zorunludur. Tim aile fertleri görünmelidir.
 • Varsa tapu araç ruhsat fotokopileri
 • Konsolosluğa hitaben antetli Kağıda yazılmış dilekçe ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.
 •  Son 3 aya ait banka hesap hareketleri. Mevcut en düşük 15.000 T.L bakiye bulunmasına özen gösteriniz. Ülkede bulunacağınız süre göz önünde bulundurularak olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur
 • Nüfus cüzdan fotokopisi Vatandaşlık numarası bulunmalı
 • İngiltere’deki davetiye (istek kağıdı). Özellikle telefon ve adres bilgilerinin yanı sıra oturum çalışma ve kimlik fotokopisi bulunmalıdır.
 • Eksiksiz doldurulmuş başvuru formu tarafımızdan doldurulmaktadır.
 • Çiftçilik belgesi

İngiltere Vizesi Devlet Memuru Ve Kamu Personeli

İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak Devlet memuru ve kamu personeli  Yeşil pasaport sahibi olsalar dahi Vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar. Diplomatik pasaporta sahip olan kişiler 90 günü aşamayacak şekilde vizesiz seyahat hakkına sahiptir. aşağıda belirttiğimiz evrakları dikkatlice inceleyerek evrakların okunabilir ve eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz.  Unutmayın ki başvuru sürecinde hazırladığınız evraklar sonucu etkileyen en önemli unsurdur. Seyahat gayenizi açıkça belirlemelisiniz. Vize türünüzü gidiş amacınız belirleyecektir. Ayrıca evraklarda ziyaret sebebinize göre değişiklikler gösterecektir. İngiltere vizesi evrakları için ayrıntılı edinmek isterseniz vize başvuru merkezimizi arayarak veya şahsen ziyaret ederek malumat sahibi olabilirsiniz.

İngiltere’ye Vizesi Devlet Memur ve Kamu Personelleri İçin Gerekli Belgeler

 • Başvuru formu uzaman ekibimiz tarafından doldurulacaktır.
 • İngiltere vizesi almak isteyen kişi bağlı  olduğu kuruma ait antetli kağıda doldurulmuş, seyahat amacı ve tarihleri ​​belirten dilekçe
 • Pasaport. (Kullandığınız pasaportunuzun 6 ay vize talebinizin bitiminden altı ay daha geçerlilik süresi olması gerekir. Ayrıca 2 adet boş sayfaya sahip olmalı. Varsa daha önce kullandığınız pasaportların asılları.)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-Devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı zorunludur).Tüm aile bireylerini göstermelidir.
 • Uçak ve otel ön rezervasyonlarınızı gösteren belgeler. Tarafımızdan ücretsiz olarak başvuru için hazırlanacak olup başka amaç ile kullanılamaz.
 • Banka hesap hareketleri. (Mevcut en düşük 15.000 TL bakiye bulunmasına özen gösteriniz. seyahat sürecine orantılı olarak  olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur.)
 • İngiltere’deki davetiye yollayan kişinin Özellikle telefon ve adres bilgilerinin yanı sıra oturum çalışma izni ve kimlik fotokopisi bulunmalıdır.
 • Son üç aya ait maaş bordrosu.
 • Kurum kimlik kartı fotokopisi.
 • Nüfuz cüzdanı fotokopisi. Ailenizin tüm bireyleri görünmeli
 • İngiltere vize başvurusu yapacak personel, araç ruhsatı veya kira kontratı fotokopileri.var ise tapuları.

İngiltere Vizesi Şahıs Firma Sahipleri İçin

İngiltere vizesi başvurusu yapacak şahıs firma sahipleri ofisimize şahsen ziyarette bulunarak evrakların listesini alabilir danışmanlarımız ile görüşerek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler. tercih ederlerse telefon ile arayarak İngiltere vizesi için ön randevu alabilirler. İngiltere Konsolosluğu her başvuru için Dijital parmak izi uygulaması yapmaktadır. Randevu günü ve Saati sizi karşılayacak personelimiz eşliğinde Konsolosluk parmak izi bölümünde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tim belgeler Vize başvuru merkezi tarafından doldurulacaktır. İngiltere vizesi evraklarınızın koordinasyonu uzman personelimiz tarafından tamamlandıktan sonra size vereceğimiz başvuru numarası ile vize sürecinizi Online takip edebilirsiniz. sürecin sonlanması ile tarafınıza yazılı ve sözlü bilgi aynı gün verilecektir.

İngiltere’ye Vize Almak İsteyen Şahıs Firma Sahipleri İçin Gerekli Belgeler

 • İngiltere vize başvuru formu. vize başvuru merkezi tarafından doldurulmaktadır.
 • İngiltere vizesi almak isteyen firması ait antetli kağıda yazılmış, seyahat amacı ve tarihlerini belirteceğiniz dilekçe
 • Pasaport: Kullandığınız pasaportunuzun vize talep tarihinizin bitiminden sonra 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekir. Ayrıca 2 adet boş sayfaya sahip olmalıdır. Varsa daha önce kullandığınız pasaportların asılları
 • İmza Beyanı: Noterden alabilirsiniz.
 • En son döneme ait tasdikli vergi levhası 
 • Firmanızın kayıtlı olduğu dernek, oda veya  Meslek birliğinizden alacağınız kayıt veya üye belgesi.
 • Bağkur’dan alacağınız hizmet döküm belgesi veya e- Devletten barkodlu çıktı 
 • Banka hesap hareketleri son üç aya ait mevcut en düşük 15.000 TL bakiye bulunmasına özen gösteriniz. Olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur.)
 • İngiltere vize başvurusu yapacak firma sahibinin maddi durumunu gösterecek tapu, araba ruhsatı veya kira kontratı fotokopileri.
 • Nüfus cüzdan fotokopisi kimlik numarası bulunmalı
 • Uçak ve otel rezervasyonlarınızı gösteren belgeler. Tarafımızdan sadece başvuru için düzenlenmektedir.
 • İngiltere’deki yakınlarınızdan davetiye gönderilmiş ise davet eden kişiye ait belgeler. Özellikle telefon ve adres bilgilerinin yanı sıra oturum izni ve kimlik fotokopisi bulunmalıdır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği  e-Devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı aile bireylerinin tamamı görünmelidir.
İngiltere Konsolosluk Bilgileri

İngiltere Konsolosluk sayfasına  https://www.gov.uk/world/turkey  adresinden bakın.

Sık Sorulan Sorular

İngiltere’ye turist vizesi başvurusunda bulunanların istekleri en az 21 gün içerisinde sonuçlanır. Yoğunluk olması gereken turist vizesi 30 gün içerisinde çıkar. 24 haftada sonuçlanır. Konsolosluklarda vize dışında sadece resmi çalışma günlerinde yürütülür. Resmi tatil olması gereken vize çıkma süresi daha da arıyoruz. 1 ay önceden vize başvurusu yapmakta fayda vardır. Express vize başvurularınız 2 gün içerisinde sonuçlandırılmıştır.

İngiltere vizesi sahibinde, süre bitene kadar İskoçya, Duvarlar, Kuzey İrlanda olarak bilinen ülkelere giriş izniniz vardır. Aynı anda Cayman Adaları, Montserrat, Anguilla, St Helena ve bağlı adalar ile Falkland Adaları gibi noktalara da İngiltere viziyle giriş yapılabilmektedir. Farklı yerler gezmeyi sevenler için bu tür bir vize son derece avantajlı yerlerde. Ancak İngiltere vizesi ise Schengen anlaşmasının yapıldığı ülkelere gidilemez. Schengen vizesine başvurabilirer.

İngiltere vizesi randevusu almak için resmi internet sitesi ve iletişim kullanılır. Randevu alabilmek için Konsolosluklardan işlem yapılamaz. İngiltere vize başvuru merkezleri ya da anlaşmalı seyahat acenteleri bu şehirde vatandaşlara yardımcıdır. İngiltere vizesi randevusu alırken sorun yaşanıyor adına İç İşleri Bakanlığı Hudut Muhafaza Dairesi tarafından görevlendirilen merkezlerle iletişime geçmekte fayda vardır. 3 ay öncesine kadar başvuruda bulunmak.

İngiltere vizesi randevusu alırken mülakat alınmaz. Acentelere ya da anlaşmalı noktalara gidiyoruz. Vize başvuru formülü doldurulmalı ve dilekçesi hazırlanmalıdır. Randevu bölgesinde ise tüm evraklar burada bir şekilde tamamlanmıştır. Öğrenci vizesi başvurusu yapanlar vize başvurunuz mülakata katılabilirler.

İngiltere’ye uzun süreli vize başvuru yapabilmek için tüm evrakları gereklidir. En az 6 aylık, en fazla ise 10 yıllık uzun süreli vize başvurusu yapılabilir. İngilizce bilgisini ilerletmek zorunludur. İş ziyareti vizesi sayesinde vatandaşlar, en az 1 yıllık oturma başvurusu yapma hakkına da sahiplerdir. 6 aylık bir süreç içerisinde sonuçlanır. İngiltere ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilere göre uzun süreli vize kuralları da değişebilir. Oturma izni ya da uzun süreli vize hakkı elde edene kadar turistlerin en fazla 6 aydır kalmalarına izin verilir.

İngiltere’ye en erken turist vizesi çıkar. Belirtilen tüm evrakları toplayan ve vize ücretini yatıran vatandaşlar, en fazla 15 günlük süre sonunda başvuru taleplerini sonuçlandırırlar. Vize çıkma süresi 30 gün bulur. Oturma izni ya da ticari vizeler daha geç çıkar. Başvuru için gerekli olanlardan ekstra evrak talep edilebilme durumu vardır.

İngiltere için acil vize başvurusu yapan acenteler vardır. Ancak bu noktada güvenilir firmaları tercih etmek, daha sonrasında sorun yaşamamak açısından önemlidir. İngiltere’ye acil vize başvurusu yapanların bile talepleri en az 2 iş günü içerisinde sonuçlanır. Acil vize başvuru ücretleri daha yüksektir. Ancak özel durumlarda, sağlık ya da benzeri konularda acil vizeler onaylanır. Aksi takdirde özellikle vize başvurularının yoğun olduğu dönemlerde vatandaşların en az 15 gün beklemeleri gerekir.

İngiltere’ye ekspres vize alınması mümkündür.

İngiltere vizesine sahip olan bir vatandaşlar, farklı Avrupa ülkelerine seyahat edemez. İngiltere vize. Schengen anlaşmasının olduğu diğer ülkelere seyahat edebilmek adına farklı bir başvuru yapmak gerekir. Schengen vizesi daha kapsamlı olduğu için onaylanması anlaşmalı tüm ülkelere vizesiz gitmek mümkündür.

İngiltere vizesi başvuruda bulunmak için davet mektubuna bakınız. Ticari vize başvurusu yapanlar tarafından gereklidir. Davetiye mektubu sayesinde öğrenci ve ticari vize başvurusu daha kolay bir şekilde onaylanır. Öğrenim kurumları ya da şirketler, davet mektubu göndererek vatandaşların daha hızlı şekilde seyahat etmeleri yardımcı olur. Davetiye mektubunun başvuruda alamayanlar, vize problemi yaşayabilirler.

İngiltere vizesine başvururacağım adına aylık belirli bir gelire sahip olmak gerekir. Bu şekilde başvuru talebi daha kısa süre onaylanır. Vize alabilmek adına eğitimim belgelendirme de başvuru merkezlerine teslim edilmesinde fayda vardır. Bankada belirli bir tutarın üstünde parası olan, taşınmazları bulunan kişiler daha kolay bir şekilde turist vizesi alabilirler. Ancak, oturma hakkı elde edebilmek için daha fazla koşulun yerine getirilmesi istenir. Vize çeşidine göre kurallar da değiştir. İngiltere vizesi başvurusu yapan vatandaşlardan, gerekli görülmesi gerekir farklı evraklar talep edilebilir. 18 yaşından küçüklerin, İngiltere vizesi alabilmek için anne ve babalarından onaylı belge almaları zorunludur. Tüm evraklar tamamlanmıştır. İngiltere evrak teslimi ve vize başvuruları trip konsolosluklara yapılamaz. Bu şehirde büyük şehirlerde bulunan vize başvuru merkezlerinden yardım alınmalıdır. Vize talebinin reddedilmesi gerektiğini ise İngiltere’ye seyahat edilemez.

HABERLER

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Vizesi Başvuruları: İngiltere için vize başvurusunda bulunmak için uk online form ingilizce olarak doldurularak başvurular işleme alınmaya başladı. İngiltere 01.04.2019 tarihinden itibaren ücretli tarama prosedürüne geçmiş bulunmaktadır. Schengen ülkelerinin aksine  Birleşik Krallık (Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda ve İngiltere)  vize başvurularını  20/03/2020 tarihinde askıya aldığını açıkladı.  İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’nun yaptığı açıklamada Kovid-19 virüsü sebebi ile alınan randevuların iptali

Bu sayfa 17 Eylül 2020 tarihinde güncellenmiştir.
ARA     444 18 83