Amerika Vizesi

Amerika Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika vizesi için gerekli evraklar 2020, çalışanlar ile şirket sahipleri için istenilen belgelerle emekli, çiftçi, öğrenci veya reşit olmayanlar için gerekli evraklar arasında ciddi farklar vardır.  Ülkeye çeşitli amaçlar ile seyahat edecek kişilerin, mutlaka vize başvurularını yapmaları gerekmektedir. Bu noktada Amerika vizesi almak için bir takım kural ve şartlara uyma zorunluluğu vardır. Birleşik Devletlerin Konsoloslukları ile vize başvuru merkezi üzerinden vize almak için müracaatta bulunabilirler. Yapılacak olan başvurular, randevu sistemine göre düzenlenmektedir. Bundan dolayı vize başvuru merkezimiz ile konsolosluktan randevu alınmalıdır. Amerika vizesi işlemleri , farklı amaçlara göre değişik prosedürler kullanılarak yapılır. süreçte de değişiklikler söz konusu olabilir. Başvuru yapabilmek için talep edilen belgelerin eksiksiz olması gerekmektedir. Ayrıca tüm beyanların belgelendirilmesi ve ibraz edilmesi şarttır. Sıkıntısız bir süre geçirmek için mutlaka belirlenmiş olan kurallara uymak ve talep edilen dokümanları ilgili kurumlara vermek gerekmektedir. Amerika vize başvurusunu başka ülkeler ile karıştırmayın. Önemli ayrıntılar yüzünden aralarında büyük farklar vardır. Talep edilen belgeleri yanlış, eksik ya da hatalı bir şekilde doldurduğunuz taktirde, yapmış olduğunuz  başvuru reddedilebilir. Amerika vize reddine sebep olan önemli bir sebepte başvuru formunu yanlış veya eksik doldurmaktır. Biz sizin adınıza eksiksiz olarak dolduruyoruz. Uzman personelimiz istenilen evrakları sıralamasına göre kontrol ve Koordinasyonunu sağlayarak işleminizi tamamlar. Seyahat süreniz ile bankada bulunması gereken hesap bakiyeniz orantılı olmalıdır form doldururken bu formülü gözeterek hareket ederiz.  Statünüz gereği istenilen evrakların birini veya bir kaçını veremiyor musunuz? Vize başvuru merkezi eksik evraklarınızın alternatiflerini hazırlayarak bu durumun üstesinden gelir. Ülkeye kısa süreliğine eğitim veya Dil okulu için gidiyorsunuz fakat eğitim alacağınız kurumdan kayıt veya katılım belgesi alamıyorsunuz? Orada bulunan veya yaşayan yakınınızı Aile, Akraba, Arkadaş ziyaretinde bulunacaksınız fakat yakınınız size gerekli davetiyeyi gönderemiyor mu? Ticari bir iş için görüşmeye gideceksiniz şirket size gerekli belgeleri yollamadı mı? Bu durumlar başvuru hakkınızı kaybetmenize neden olmamalı. Kurumsal hafızamız, nitelikli personelimiz başvuru prosedüründe gerekli değişiklikleri uygulayarak yaşadığınız bu engelleri bir kaç adımda aşacaktır. 1973 Yılından beri faaliyetlerini kesintisiz devam eden Şirketimiz. Kütür ve Turizm Bakanlığı tarafından 05.11.1973 yılında 0865 belge numarası ile yetkilendirmiştir. Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine yarım Asırlık üyeliği de bulunmaktadır. Göç idaresi ve Konsolosluk genelgeleri  ile ilgili aralıksız eğitim verdiği personeli ile sürekli hizmet kalitesini yükseltmektedir. Başvuru sahiplerine kesintisiz bilgi akışını resmi İnternet sitesi vizebasvurumerkezi.com ile sunmaya devam edecektir.

Bize Ulaşın
Hemen arayın veya başvuru formunu doldurun. Danışmanlarımız vize başvuru sürecinizi başlatsın.
Randevunuzu Alın
Danışmanlarımız konsolosluktan randevunuzu alsın ve gerekli işlemleri tamamlasın.
Evrakları Hazırlayalım
Vize başvurunuz için gereken tüm belge ve formları kurallara uygun şekilde biz dolduralım.
Vizeniz Onaylansın
Vizeniz onaylandıktan sonra, Vize Başvuru Merkezi'nden pasaportunuzu teslim alın.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Çalışanlar İçin Amerika Vize Başvurusu

Çalışanlar için Amerika vize evrakları okunaklı ve eksiksiz olması dikkat edilmesi gereken en önemli husustur. Konsolosluk tarafından bazı evraklar kaşeli ve ıslak imzalı olarak istenmektedir. Özen gösterilmesi gereken önemli detaylardan biride budur. Dokümanların tanzim tarihi ile Amerika vize randevusu tarihi arasında 15 günü geçmemesi çok mühimdir. Çalışanlar için Amerika vizesi evrakları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz; ofisimize teşrif ederek danışmanlarımız ile yüz yüze görüşme yapabilirsiniz. Belgelerin listesini elden teslim alabilirsiniz. Zaman bulamayanlar ise info@vizebasvurumerkezi.com Mail adresimiz üzerinden sormak istediğiniz sorulara ve Amerika vizesi hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz..

Çalışanlar İçin Amerika Vize Başvurusu Evrakları

 • Pasaport temdit süresi en 1 yıl (geçerlilik süresi) fakat 5 yıl ve 10 yıl vize başvurusu yapıldığı için 5 ile 10 yıllık geçerlilik süresi doğru olacaktır.
 • Amerika vize başvurularında 50.mm x 50.mm olacak şekilde Biometrik vesikalık Fotoğraf ( 2 adet)
 • Amerika seyahati esnasında kullanılacak rezervasyon bilgileri (Otel, Uçak rezervasyonları) Tarafımızdan yapılacak olup başvuru işlemlerinde kullanılacaktır.
 • Tapu ve Araç Ruhsat fotokopileri gibi gelir durumunuzu özetleyecek belgeler ( Var ise)
 • Davetiye ve / veya ziyaret durumunu açıklayıcı evraklar (davet eden kişinin kimlik ve ikamet bilgileri oturum izinleri)
 • D.S 160 vize başvuru formu ve Taahhütname bu form tarafımızca doldurulacaktır
 • Çalıştığınız şirkete ait İmza Sirküleri kopyası (süresi geçmemiş)
 •  Çalışmakta olduğunuz firmanın vergi levhası kopyası (Son dönem)
 •  başvuruda bulunacak kişinin şahsi banka hesap hareketleri. ( Mevcut en düşük 15.000 T.L bakiyesi bulunmasına özen gösteriniz. olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Seyahat süresine orantılı bakiye bulundurmaya dikkat edin. Ayrıca bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur.
 • Vize başvurusunda bulunacak kişinin çalıştığı şirketin kuruluş belgesi (Ticari sicil gazetesi)
 •  Şirketinizin Orjinal faaliyet belgesi (Son üç ay tarihli)
 • S.G.K Hizmet dökümü imzalı ve kaşeli olmasına dikkat edin. (e-Devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı alınmalıdır.)
 • S.S.K İşe giriş bildirgesi şirket kaşesi ve yönetici imzalı olmalı
 • Son 3 ayı gösterecek şekilde düzenlenmiş maaş bordrosu bu evrakta da imza ve kaşe unutulmamalı
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( e-Devlet’ten alınıyorsa barkodlu çıktı alınmalıdır.) aile bireylerinin tamamı görünmelidir. Aile nüfus kayıt belgesi de diyebiliriz. İstanbul dışında ikamet edenler ikametgah belgeleri almalıdır.
 • Önceden kullandığınız süresi dolan Pasaportlarınızın asılları veya fotokopisi Soy isim değişikliğinde vizesi olan pasaportlarda yeni başvuru yapılması istenmektedir.

Şirket Sahipleri İçin Amerika Vize Başvurusu

Şirket sahipleri Amerika vizesi başvurusu için evraklarını hazırlarken; sahip oldukları şirketin türü ve statüsüne göre belgelerini hazırlamalıdır. Şahıs Şirketi sahipleri Amerika vizesi evrakları içerisinde imza şirküsü yerine imza beyanı verebilirler. Ticari sicil gazetesi yerine  Şirketlerinin bağlı bulundukları Meslek birliği odalarından alacakları üye kaydı yeterli olacaktır.Kurumsal şirket sahipleri bağlı bulundukları Ticaret ve Sanayi odalarından temin edebilirler.   Evrakları hazırlar iken tanzim tarihleri çok önemlidir. Amerika vize randevusu tarihiniz ile evrak çıkarma tarihleri arasında en fazla 15 gün olmalıdır. Aksi durumlarda başvurunuz kabul edilmeyecektir. Sürecin ciddi şekilde uzamasına neden olacak bu durum, tekrar plan yapmanıza sebebiyet verecektir. Riske girmeden rahat rahat Amerika vizesi almak istiyorum diyorsanız. Mümkün oldukça erkenden işlemlerinize başlayın. Evraklarınızı çıkarır çıkarmaz mümkün olan en kısa sürede vize başvuru merkezimize elden teslim edin. Pasaport ve diğer evraklarınız resmi evrak statüsündedir. Kargo yolu ile yollamak son derece risklidir. Bu durumu göz önünde bulundurarak bulunduğunuz ilden başvuru yapmanız en doğrusu olacaktır. Bulunduğunuz ilde Konsolosluk ve vize başvuru merkezi yok ise; bulunduğunuz ile en yakın İldeki vize başvuru merkezine veya konsolosluğa müracaatta  bulunabilirsiniz. Kocaeli, Gebze, Çayırova, Darıca, Dilovası ve diğer  ilçelerinde yaşıyorsanız size en yalın İl İstanbul olduğundan İstanbul’da bulunan Vize başvuru merkezi ile Konsolosluğa başvuruda bulunabilirsiniz.

Şirket sahipleri için Amerika Vize Başvuru Evrakları

 • Pasaport Geçerlilik süresi 1 yıl olarak belirtilmektedir. Amerika vizesi 5 Yıl ve 10 Yıl olarak verildiği için pasaportunuz da alacağınız vize ile orantılı olmalıdır. Vize bitim tarihinden sonrada en az 6 ay süresi bulunmalıdır gözden kaçırmayın lütfen. Sık sık Pasaport yenilemek durumunda kalırsınız ayrıca soy isim değişikliği olduğu zaman yeniden başvuruda bulunmanız istenecektir.
 • Amerika vize başvurularında 50 mm x 50 mm olacak şekilde Biometrik  arkası beyaz fonlu vesikalık Fotoğraf ( 2 adet)
 •  Otel, Uçak rezervasyonları; tarafımızdan ücretsiz olarak başvuruda kullanılmak üzere yapılacaktır.
 • Tapu ve Araç ruhsat fotokopileri gibi gelir durumunuzu özetleyecek belgeler ( Var İse)
 • Davetiye ve / veya ziyaret durumunu açıklayıcı evraklar (Davet eden kişinin kimlik, iletişim ve ikamet bilgileri oturum izinleri)
 • D.S 160 vize başvuru formu ve Taahhütname uzman personelimiz tarafından doldurulacaktır. Amerika vize reddi eksik veya hatalı doldurulan formların payı yüksektir. Riske girmemenizi tavsiye ederiz.
 • İmza Sirküleri kopyası (Süresi geçmemiş)
 • Vergi Levhası kopyası (Son dönem)
 • Banka hesap hareketleri. ( Mevcut en düşük 15.000 TL bakiyesi bulunmasına özen gösteriniz. olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Ayrıca bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur. Seyahat sürenizi de göz önünde alarak bankada bulundurmanız gereken bakiyeyi planlamanız önemli bir detaydır.
 • Şirketin kuruluş belgesi ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi, İmza sirküleri  Şirketinizin bağlı bulunduğu ticaret veya Sanayi odalarından  alınacaktır. Şahıs şirketi ise bağlı bulunduğunuz meslek birliğinden alınacak üye kayıt belgesi
 • S.G.K Hizmet Dökümü veya Bağ kur belgeleriniz son 3 aya ait olmalı (e-Devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı alınmalıdır.)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( e-Devlet’ten alınıyorsa barkodlu çıktı alınmalıdır.) İstanbul dışında ikameti olanlar ikametgah belgesi almalıdır. Ailenin tüm ferleri görünmelidir.

Var ise eski Pasaportlarınızı dosyanızda bulundurmakta fayda olacaktır.

Emekliler İçin Amerika Vize Başvurusu

Emekliler için Amerika vize evrakları, Pasaport ve 3 Aylık Banka dökümü ile vize başvuru merkezimize gelmeniz yeterli olacaktır. Siz kendinizi yormayın. Belgeleri tamamlamak için devlet kurumlarına tek tek dolaşarak zaman kaybetmeyin. Hazırladığınız dosyanın içinde eksik evrak var mı? hazırladığım belgeler kabul edilecek mi? gibi soruları aklınızdan silin. Emekliler için Amerika vizesi Evraklarınızı ofisimizde sizin yerinize biz tamamlıyoruz. Hemde eksiksiz olarak. 15 dakika içerisinde. Tüm belgelerinizi Konsolosluğun istediği kriterlere göre hazırlıyoruz. Başvuru formunu sizin yerinize biz dolduruyoruz. Başvuru işlemlerinizi eksiksiz sonlandırıyoruz. Böylece bir sürü prosedürle uğraşmadan, zor ve karmaşık olarak bilinen formu doldurarak riske girmenize  gerek kalmadan içinizin rahat etmesini sağlıyoruz. Emekliler için Amerika Vizesi sürecini kısaltarak en hızlı Amerika vizesi almanızı sağlıyoruz. Emekliler için Amerika vizesi hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Emekliler İçin Amerika Vizesi Başvuru evrakları

 • D.S 160 vize başvuru formu ve Taahhütname bu Form uzman ekibimiz tarafımızca doldurulmaktadır. Riske girmeyelim. Vize reddine sebep olan önemli unsurlardan biride D.S 160 formunun eksik veya hatalı doldurulmasıdır.
 • Pasaport Temdit süresi en az 1 yıl (geçerlilik süresi) her ne kadar en az bir yıl olarak ifade edilse de verilen Amerika vizeleri en az 5 yıl olduğu için. Planladığınız vize süresine göre pasaportunuzu alırsanız ilerleyen yıllarda pasaport yenilemek eski vizenizi yeni pasaportunuza aktarmak gibi can sıkıcı süreçlerle uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.
 • Amerika vize başvurularında 50 mm x 50 mm olacak şekilde biyometrik vesikalık Fotoğraf ( 2 adet)
 • Seyahat esnasında kullanılacak rezervasyon bilgileri (Otel, Uçak rezervasyonları) tarafımızdan başvuru esnasında kullanılmak üzere yapılacaktır.
 • Tapu ve araç Ruhsat fotokopileri gibi gelir durumunuzu özetleyecek belgeler ( var İse)
 • Davetiye ve / veya ziyaret durumunu açıklayıcı evraklar (Davetiyeyi gönderen kişinin telefon numarası ve ev adresi mutlaka bulunmalıdır.)
 • Konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi
 • Amerika vizesi almak isteyen kişinin emekliliğini gösteren emekli kartı fotokopisi
 • Banka hesap hareketleri. ( Mevcut en düşük 15.000 TL bakiyesi bulunmasına özen gösteriniz. olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Ayrıca bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur.)
 • e-Devletten alabileceğiniz emekli tescil belgesi.(Barkodlu çıktı zorunludur..)
 • Emeklilik maaşınızı aldığınız bankadan almanız gereken ıslak imzalı ve kaşeli 3 aylık hesap dökümü.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( e-Devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı alınmalıdır.) İstanbul dışından gelecekler İkamet belgesi almalıdır.

Eski Pasaportlarımızın orjinallerini göndermeniz gerekmektedir. Var ise

Öğrenciler İçin Amerika Vize Başvurusu

Amerika vizesi başvurusunda bulunacak Öğrenciler için istenilen evraklar aşağıda sıralanmış olsada. Dikkat etmeniz gereken bir kaç konuda bilgilendirmede bulunmakta fayda var. Ülkemizde eğitim yapan tüm öğrencilerin ülkeye yapacakları Seyahat amaçları vize türünü belirlemektedir. Örneğin Kültürel gezi ve eğlence amacı ile ziyarette bulunacak Öğrenciler Turistik vize başvurusu yapmalıdır. Eğitim amacı ile uzun süreli seyahatte bulunacak Öğrenciler ise Amerika Öğrenci vizesine başvurmalıdırlar. Eğitime gidecek öğrenciler belirledikleri okulun davet mektubu veya okul kabul belgeleri bulunmalıdır. Alacakları eğitim süresince nerede ve nasıl konaklama yapacaklarına dair bilgiler ve belgeler belirleyici rol oynayacaktır.

Amerika’da yaşamak her ne kadar güzel gözükse de bazı alışkanlıklarınızdan ödün vermek zorunda kalacaksınız. Bunların en başında yeme ve içme alışkanlıklarınız olacak. Aynı markaları kullanıyor olsanız bile tatların ne kadar farklı olacağına siz bile şaşıracaksınız.

Öğrenciler İçin Amerika Vizesi Başvuru Evrakları

 • Pasaport Temdit süresi en 1 yıl (geçerlilik süresi) prosedür de bu şekilde belirtilse de Uzun süreli eğitimler için gidecek Öğrenciler pasaportlarının en az 5 yıllık süreli olmasına dikkat etmelidirler.
 • Amerika vize başvurularında 50 mm x 50 mm olacak şekilde Biometrik Vesikalık Fotoğraf ( 2 adet)
 • Seyahat esnasında kullanılacak rezervasyon bilgileri (Otel, Uçak rezervasyonları) tarafımızdan başvuru esnasında kullanılmak üzere yapılacaktır.
 • Tapu ve Araç Ruhsat fotokopileri gibi gelir durumunuzu özetleyecek belgeler ( var İse)
 • Davetiye ve / veya ziyaret durumunu açıklayıcı evraklar. Davet eden kişinin ev adresi ve telefon numarası, mail adresi, oturum izni veya çalışma izni mutlaka evrakların içerisinde olması gerekmektedir.
 • D.S 160 vize başvuru formu ve Taahhütname bu form tarafımızca doldurulacaktır
 • Öğrenci belgesi ( Yeni tarihli)
 • Masrafları karşılayan kişiye ait Finansal ve Mesleki belgeler. (Sitemizde yer alan kategorilerdeki hangi statüye uyuyorsa orada istenen tüm belgelere ayrıca ulaşabilirsiniz.)
 • 18 Yaşını doldurmamış Öğrenciler için Anne ve Baba tarafından doldurulmuş Muvafakat name
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( e-Devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı zorunludur.)
 • Var ise banka hesap hareketleri. ( mevcut en düşük 15.000 T.L bakiyesi bulunmasına özen gösteriniz). Olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. ayrıca bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur.

Eski pasaport var ise Orjinallerini göndermeniz gerekmektedir. vize süresi dolmuş olmamasına rağmen yaşanmış olan bir soyadı değişikliği var ise elçilikler yeni vize başvurusu yapılmasını önermektedir.

Ev Hanımları İçin Amerika Vize Başvurusu

Ev hanımları için Amerika vize başvurusu evrakları, aşağıda detaylı olarak belirtilmiş olsada; dikkat etmeniz gereken bir kaç ayrıntı olacaktır. Gelirinizi gösterecek belgeleri sunmanız durumunda ayrıca bir sponsor ihtiyacınız olmayacaktır. Pasaport geçerlilik süresi alacağınız vizenin süresine göre belirlemelisiniz. Unutmayın ki konsolosluk 5 ve 10 yıllık vize vermektedir. Seyahat sürenizi göz önünde bulundurarak bankadaki hesap bakiyenizi belirleyiniz. Sponsor ihtiyacı olan ev hanımları; sponsorlarını en yakın akrabalarından ve gelir durumu müsait olacak kişilerden belirlemeleri önemlidir. Talep edilen belgeler hazırlandıktan hemen sonra vize başvuru merkezimize veya Konsolosluğa zaman kaybetmeden teslim etmelidirler. Alınan randevu tarihi ile evrakların çıkarılma tarihleri arasında en fazla 15 gün olmalıdır. Aksi takdirde başvuruları kabul edilmeyecektir. Eğer Avrupa aktarmalı bir uçak ile yolculuk edecekseniz valizlerinizi aktarma noktasından almanıza gerek yoktur. Amerika vizesi aldıktan sonra yapacağınız gezi esnasında elektrikli eşyalarınızı yanınızda götürmek gibi bir planınız varsa; mutlaka yanınızda bir priz dönüştürücü götürmeniz gerekiyor. Aksi takdirde yanınızda götürdüğünüz eşyalar bavulunuzda yer kaplamaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Keza Amerika’da kullanılan priz girişleri kullandıklarımızdan çok daha farklıdır. Alışverişlerinizde en dikkat etmeniz gereken husus; Amerika’da fiyatlara KDV dahil değildir. Etikette yazanın aksine kasada fiyatın arttığını görürseniz sebebi KDV artışı olacaktır.

 Ev hanımları için Amerika vize Başvurusu Evrakları

 • Pasaport.  Temdit süresi en 1 yıl (geçerlilik süresi)
 • 50 mm x 50 mm Olacak Şekilde  arkası beyaz fonlu Biometrik vesikalık Fotoğraf. ( 2 adet)
 • Seyahat esnasında kullanılacak Rezervasyon bilgileri (Otel, Uçak Rezervasyonları) Sizin yerinize biz ücretsiz olarak başvuru esnasında kullanılmak üzere yapıyoruz.
 • Tapu ve Araç Ruhsat fotokopileri gibi gelir durumunuzu özetleyecek belgeler. ( Var İse)
 • Davetiye ve / veya ziyaret durumunu açıklayıcı evraklar (Davet eden kişinin ev adresinin ve telefon numarasının, oturum izninin mutlaka evrakların içerisinde olması gerekmektedir.
 • D.S 160 vize başvuru formu ve Taahhütname bu form tarafımızca doldurulacaktır.
 • Seyahat giderlerinin kim (Eş, Anne ya da Baba) tarafından karşılanacağını bildiren Amerika Başkonsolosluğuna hitaben  yazılmış vize talep dilekçesi.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( e-devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı zorunludur.) İstanbul dışından yaşayanlar ikametgah belgesi almaları gerekmektedir.
 • Var ise banka hesap hareketleri. ( Mevcut en düşük 15.000 TL) bakiyesi bulunmasına özen gösteriniz. Olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Ayrıca bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur.

Eski pasaport var ise Orjinalini göndermeniz gerekmektedir. Vize süresi dolmuş olmamasına rağmen yaşanmış olan bir soyadı değişikliği var ise elçilikler yeni vize başvurusu yapılmasını önermektedir.

Çalışmayanlar İçin Amerika Vize Başvurusu

Amerika vize başvurusunda bulunacak çalışmayan kişiler içi  vize alamaz diye bir kaide söz konusu değildir. Konsolosluk vize başvurularını değerlendirirken yaşadıkları Ülkelerinde yeterli bağları bulunuyor mu? yaşadıkları Ülkede hayatlarını geçindirecek kadar gelirleri var mı? Amerika’da kalacakları sürede masraflarını karşılayabilirler mi? gibi bazı kriterleri de göz önünde bulundurmaktadır. Çalışmayanlar için Amerika vizesi evraklarını sunmaları durumunda başvurularını gönül rahatlığı ile yapabilirler. Diğer yandan Amerika’daki bir şirketten çalışma teklifi almaları ve davetiyeleri bulunması başvuru için yeterli görülmektedir. Çalışmayanlar için Amerika vizesi evrakları aşağıda liste halinde belirtilmiştir. Eksik ve yetersiz evrakları olanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Randevu günü ile evrakların tanzim tarihleri arasında en fazla 15 gün bulunması gerekmektedir. Aksi durumda başvurunuz kabul edilmeyecektir. Çalışmayanlar için Amerika vizesine sponsor olacak kişinin yeterli gelire sahip olması gerekmektedir. Mümkün oldukça Aile içinden veya yakın akrabalardan seçilmesi önemli bir ayrıntıdır. Yeterli ve düzenli geliri olan Çalışmayanlar için Amerika vize başvurusunda sponsor evrakları hazırlamalarına gerek yoktur. Seyahat süresine orantılı olarak bankadaki hesap bakiyelerini planlamalarında ciddi fayda olacaktır.

Çalışmayanlar için Amerika Vize Başvuru Evrakları

 • Pasaport.  Temdit süresi en 1 yıl (geçerlilik süresi) buna rağmen en az 5 yıllık Pasaport geçerlilik süresi olmasını tavsiye ederi.
 • Amerika vize başvurularında 50 mm x 50 mm olacak şekilde arkası beyaz fonlu Biometrik vesikalık Fotoğraf. 2 adet
 • Seyahat esnasında kullanılacak rezervasyon bilgileri (Otel, Uçak Rezervasyonları) tarafımızdan başvuru esnasında kullanılmak üzere yapılacaktır.
 • Tapu ve Araç Ruhsat fotokopileri gibi gelir durumunuzu gösterecek belgeler.
 • Var ise davetiye ve / veya ziyaret durumunu açıklayıcı evraklar (Davet eden kişinin ev adresinin ve Telefon numarası, oturum izinleri mutlaka evrakların içerisinde olması gerekmektedir.)
 • D.S 160 vize başvuru formu ve Taahhütname, bu form tarafımızca doldurulacaktır.
 • Seyahat giderlerinin kim (Eş, Anne ya da Baba) tarafından karşılanacağını bildiren Amerika Başkonsolosluğuna hitaben  yazılmış vize talep dilekçesi. Dilerseniz info@vizebasvurumerkezi.com Mail adresimizden bir örneğini talep edebilirsiniz.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( e-devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı zorunludur) yaşadıkları Şehrin dışında başka bir ilde başvuruda bulunacaklar ikamet belgesi bulundurmalıdır.
 • Var ise banka hesap hareketleri. ( Mevcut en düşük 15.000 TL bakiyesi bulunmasına özen gösteriniz. olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Ayrıca bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur.
 • Amerika vize başvurunda bulunacak bireye sponsor olacak kişinin statüsüne göre belge hazırlanmalıdır. Vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek detaylar hakkında ayrıntıya sahip olabilirler

Eski pasaport var ise Orjinalini göndermeniz gerekmektedir. Vize süresi dolmuş olmamasına rağmen yaşanmış olan bir soyadı değişikliği var ise elçilikler yeni vize başvurusu yapılmasını önermektedir.

Reşit Olmayanlar İçin Amerika Vizesi Başvurusu

Reşit olmayanlar bir başka deyişle 18 yaşını aşmamış bireyler için Amerika vize belgelerini doldurmadan önce Kendisi ile Amerika’ya seyahat etmeyecek ebeveynlerinin iznin belgelerini Muvafakat namesini Noterden tasdikli olarak hazırlamalarını önemle hatırlatırız. Seyahat nedenleri başvuru sahibinin vize çeşidini belirleyecektir. Uzun süreli eğitim için Amerika Öğrenci vizesi, Aile, Akraba, Arkadaş ziyareti için gerçekleştirecekler Amerika ziyaret vizesi, Turistik nedenlerle seyahat edilecek ise Reşit olmayanlar için Amerika turistik vize başvurusunda bulunabilirler. 18 yaş altı için Amerika vizesi evrakları hazırlayacaklar için ayrıntılar aşağıda madde madde sıralanmıştır.  Konu hakkında detaylı bilgilere info@vizebasvurumerkezi.com dan veya vize başvuru merkezi ofisimizden ulaşabilirler. Vizenizi aldığınızda belkide gidip görmek isteyeceğiniz ilk yerlerden biri ilk Disneyland olacaktır. Bunun yanında Üniversal Stüdyoları da görülmesi gereken yerlerden biridir. Bu iki mekanı komple gezmek için rahatlıkla 10 güne ihtiyacınız vardır. Amerika gerçekten eğlencenin doruğa vardığı bir yer. herhangi sıradan bir eğlence parkı bile size uzay istasyonu gibi gelecektir.

18 Yaş Altı Reşit Olmayanlar İçin Amerika Vizesi Başvuru Evrakları

. Pasaport temdit süresi (Geçerlilik süresi) en az 1 Yıl. Talep edeceğiniz süreye göre Pasaportunuzun geçerlilik süresini belirleyin

. 50 mm x 50 mm olacak şekilde arkası beyaz fonlu Biometrik vesikalık Fotoğraf ( 2 adet)

. Seyahat esnasında kullanılacak rezervasyon bilgileri (Otel, Uçak Rezervasyonları) tarafımızdan başvuru esnasında kullanılmak üzere yapılacaktır.

. Tapu ve araç ruhsat fotokopileri gibi gelir durumunuzu gösterecek belgeler ( Var ise)

. Davetiye ve / veya ziyaret durumunu açıklayan evraklar (Davet eden kişinin kimlik ve İkamet bilgileri, oturum izni gibi belgeler)

. D.S 160 vize başvuru formu ve Taahhütname bu form tarafımızca doldurulacaktır

Ziyareti gerçekleştirecek kişi Öğrenci İse Öğrenci belgesinin Aslı

. Tatil dönemi haricinde yapılacak geziler için okuldan vize süresi boyunca alınan izin belgesi aslı

. Kendisi ile seyahat etmeyecek ebeveynden alınacak Noterden onaylı Muvafakat name

. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( e-devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı zorunludur). Tüm aile fertleri görünmelidir. İstanbul dışından başvuruda bulunacaklar İkametgah kağıdı.

. Nüfus cüzdan Fotokopisi (T.C Kimlik numarası bulunmalı)

. Tur ile gidilecek ise tur programı ve tur kayıt formu yok ise Otel ve uçak rezervasyonu tarafımızdan başvuru için kullanılmak üzere yapılacaktır.

. Var ise banka hesap hareketleri. ( Mevcut en düşük 15.000 TL bakiyesi bulunmasına özen gösteriniz. olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Ayrıca bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imzasını içeren beyanı zorunludur.)

. Çalışmıyor ise veya yeterli geliri yok ise sponsor evrakları

 

Çiftçiler İçin Amerika Vize Başvurusu

Amerika başvurusunda bulunacak çiftçiler, Turistik, ticari vize başvurusunda bulunabilirler. Birleşik devletlerde yakınını ziyaret etmek çiftçiler ise yakınlarının yollayacakları istek kağıdı (Davetiye) ile diğer evraklarını hazırlayarak Aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesine başvuruda bulunabilirler. USA vizelerini 5 ve 10 yıl olarak vermektedir. Pasaportlarının geçerlilik sürelerini de bu durumu dikkate alarak çıkartmaları ilerleyen dönemlerde yararlı olacaktır.

Çiftçiler İçin Amerika Vize Başvuru Evrakları

 • Pasaport: Kullandığınız pasaportunuzun vize bitiminden sonra 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekir. Birleşik devletlerin 5 ve 10 yıllık vize verdiğini unutmayın. Ayrıca 2 adet boş sayfası bulunmalı. Varsa daha önce kullandığınız pasaportların asılları ve kopyaları
 • Uçak ve otel rezervasyonlarınızı gösteren evraklar. Tarafımızdan ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Başvuru esnasında kullanılacaktır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği e-Devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı zorunludur. Tim aile fertleri görünmelidir. Bulundukları şehirlerin dışındaki vize başvuru merkezi veya Konsolosluklara başvuruda bulunacaklar ikametgah kağıdı almalıdır.
 • Varsa tapu araç ruhsat fotokopileri
 • Konsolosluğa hitaben antetli Kağıda yazılmış dilekçe ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.
 •  Son 3 aya ait banka hesap hareketleri. Mevcut en düşük 15.000 T.L bakiye bulunmasına özen gösteriniz. Ülkede bulunacağınız süre göz önünde bulundurularak olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur
 • Nüfus cüzdan fotokopisi Vatandaşlık numarası bulunmalı
 • Amerika’dan gelecek davetiye (istek kağıdı). Özellikle telefon ve adres bilgilerinin yanı sıra oturum çalışma ve kimlik fotokopisi bulunmalıdır. (Var ise)
 • Eksiksiz doldurulmuş başvuru formu tarafımızdan doldurulmaktadır.
 • Çiftçilik belgesi

Kamu Personeli İçin Amerika Vize Başvurusu

Amerika vizesi alacak Kamu personelinin kurumlarından aldıkları belgeleri kaşeli ve yöneticilerinin ıslak imzasının bulunmasına dikkat edilmelidir. USA vizesi olan pasaportların diğer ülkelerden alacakları vizelerde ciddi etkisi olacaktır. USA vizeniz varsa İngiltere vizesi veya Schengen vizesi sizin için daha kolay sonuçlanacaktır. Vize isteyen ülkeler arasında en güç olanı Amerika vizesidir. Aynı zamanda en prestijli olanıdır. Bu ülkede doğacak bebekler doğal olarak Amerika vatandaşı olduğu için Amerika vizesi başvurularını artırmaktadır. Önceki dönemlerde yaşanan olumsuzluklar kriterlerin daha sıkı olmasına neden olmuştur. Yeşil pasaport sahibi kamu personeli Amerika vizesi başvurusunda bulunmak zorundadır. Maalesef vize muafiyeti yoktur. fakat Devlet memuru olmanız ve düzenli bir maaşınız olması size avantaj sağlayacaktır.

Amerika Vizesi Almak İsteyen Kamu Personelleri İçin Gerekli Belgeler

. Pasaport. Temdit süresi (geçerlilik süresi) en az 1 yıl vize bitimininden sonra 6 aylık sürenin bulunması gerekir. Dikkat! 5 ve 10 yıl süreli vize verildiğini göz önünde bulundurarak pasaportunuzu çıkartmanız faydalı olacaktır.

.  50 mm x 50 mm olacak şekilde  arkası beyaz fonlu Biometrik vesikalık Fotoğraf. ( 2 adet)

. Seyehat esnasında kullanılacak rezervasyon bilgileri (Otel, Uçak Rezervasyonları) tarafımızdan yapılmaktadır.

. Tapu ve Araç ruhsat fotokopileri gibi gelir durumunuzu gösteren belgeler. ( Var İse)

. Davetiye ve / veya ziyaret durumunu açıklayıcı evraklar (Davet eden kişinin ev adresinin ve telefon numarası oturum izni mutlaka evrakların içerisinde olması gerekmektedir.)

.DS 160 vize başvuru formu ve taahhütname bu form tarafımızca doldurulacaktır.

. Nüfus müdürlüklerinden alacağınız vukuatlı Nüfus kayıt örneği tüm aile bireyleri görünüyor olmalı. Bulundukları İlden değil Başka bir şehirden başvuracaklar İkametgah belgesi almalıdır.

. Banka hesap hareketleri. ( Mevcut en düşük 15.000 TL bakiyesi bulunmasına özen gösteriniz. Olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Ayrıca bankadan aldığınız belgeleri imzalayan yetkilinin imza beyanı zorunludur.)

. Son 3 Aylık Maaş Bordrosu.

. Kurum Kimlik kartı fotokopisi.

. Nüfus Cüzdanı fotokopisi.

. Kurumun Antetli kağıdına yazılmış Amerika Vizesi başvurusu sebebinizi ve seyahat tarihlerini gösterecek olan Dilekçe.

Eski pasaport var ise Orjinalini göndermeniz gerekmektedir. Vize süresi dolmuş olmamasına rağmen yaşanmış olan bir soyadı değişikliği var ise elçilikler yeni vize başvurusu yapılmasını önermektedir.

Amerika vizesi başvurusunda bulunacak şahıs firma sahipleri

Tüzel kişiliği bulunan sınırlı sayıdaki ortakların kişisel sorumlulukları bulunan firma sahipleri şahıs firma sahibi olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle Amerika vizesi başvurusunda bulunacak şahıs firma sahipleri belgelerini Esnaf örgütleri veya  bağlı bulunduğu meslek odaları veya birliklerden temin etmelilerdir. Amerika vizesi 5 Yıl ve 10 yılık verildiğinden pasaport çıkarırken bu hususu gözden kaçırmamalıdırlar.

Las Vegas ışıkların ve hiç uyumayanların şehri. bir kez olsun o ışıltıyı ve ihtişamı görmeniz gerek. gittiğinizde göreceklerinizin hayal mi yoksa gerçek mi olduğunu ayırt etmekte güçlük çekeceğinize sizi temin ederiz. Amerika vize başvurusu yaptıktan ve vizenizi aldıktan sonra mutlaka uğramanız gereken bir yer Vegas

Şahıs Firma Sahipleri İçin Amerika Vizesi Başvuru Evrakları

 • Pasaport. Temdit süresi en 1 yıl (geçerlilik süresi) vize bitiminden sonra 6 aylık geçerlilik süresi olmalı
 • ABD vize başvurularında kullanılmak üzere 50 mm x 50 mm Olacak Şekilde arkası beyaz fonlu Biometrik vesikalık fotoğraf. ( 2 adet)
 • Seyehat esnasında kullanılacak rezervasyon bilgileri (Otel, uçak rezervasyonları) tarafımızdan başvuru işlemleri için kullanılmak üzere ücretsiz olarak yapılacaktır.
 • Tapu ve araç ruhsat Fotokopileri gibi gelir durumunuzu özetleyecek belgeler. ( Var İse)
 • Davetiye ve / veya ziyaret durumunu açıklayıcı evraklar (Davet eden kişinin ev adresinin ve telefon numarası oturum izni mutlaka evrakların içerisinde olması gerekmektedir.)
 • DS 160 vize başvuru formu ve taahhütname bu form tarafımızdan doldurulacaktır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( e-devlet ‘ten alınıyorsa barkodlu çıktı zorunludur.)
 • Banka hesap hareketleri. ( Mevcut en düşük 15.000 TL bakiyesi bulunmasına özen gösteriniz. Olabildiğince yüksek gösterilecek hesaplar başvuru sonucuna olumlu etki eder. Ayrıca bankadan aldığınız belgeleri
 • Son döneme ait vergi levhası.
 • Firmanın Antetli kağıdına yazılmış Amerika vizesi başvurusu sebebinizi ve seyahat tarihlerini gösterecek olan Dilekçe.

Eski pasaport var ise Orjinalini göndermeniz gerekmektedir. Vize süresi dolmuş olmamasına rağmen yaşanmış olan bir soyadı değişikliği var ise elçilikler yeni vize başvurusu yapılmasını önermektedir.

Amerika Konsolosluk Bilgileri

Amerika Konsolosluk sayfasına https://tr.usembassy.gov/tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

ABD’ye gitmek isteyen ve bunun için vize başvurusu yapan kişilerin en merak ettiği soruların başında vizenin çıkma süresi gelmektedir. Tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde veren kişiler, 4 ya da 5 gün içerisinde vizelerini alabilirler. Ancak yatırımcı vizesi 6 haftaya kadar uzayabilmektedir. Bunun yanı sıra aile birleşimi vizeleri de zaman zaman bir seneyi bulabilmektedir. En erken sürede çıkan vize ise turistik vizedir. Amerika vizesi konsoloslukların yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Amerika vize başvurunuzu mümkün oldukça erken yapmanızda fayda vardır.

ABD vizesi sahibi olan kişiler, birçok ülkeye vize olmadan girebilme hakkına sahiptirler. Bu ülkelerin başında ABD gelmektedir. Bunun yanı sıra Porto Riko’ ya da gitmek mümkündür. Vize istemeyen bir diğer ülke ise Amerika Somoa Adasıdır. Havai, Alaska, Northern Marianas Adaları ve Guam, Amerikan vizesi ile gidebileceğiniz diğer ülkeler olarak dikkat çekmektedir. Amerika vizesi D 160 formu tarafımızdan doldurulmaktadır.

ABD vizesi sahibi olan kişiler, birçok ülkeye vize olmadan girebilme hakkına sahiptirler. Bu ülkelerin başında ABD gelmektedir. Bunun yanı sıra Porto Riko’ ya da gitmek mümkündür. Vize istemeyen bir diğer ülke ise Amerika Somoa Adasıdır. Havai, Alaska, Northern Marianas Adaları ve Guam, Amerikan vizesi ile gidebileceğiniz diğer ülkeler olarak dikkat çekmektedir. Amerika vizesi D 160 formu tarafımızdan doldurulmaktadır

ABD’ye uzun süreli vize alabilmek için diğer vize işlemlerinde takip edilen yol uygulanmalıdır. Bu noktada ABD, uzun süreli olarak maksimum 10 yıllık vize vermektedir. Böylelikle vize süresine bir sınırlama getirilmiştir. ABD’ye uzun süreli vize için pasaport, biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Randevu alındıktan ve vize başvuru ücretini ödedikten sonra bazı belgeleri ibraz etmeniz gerekiyor. Devlet memuru olanlar, öğrenciler ya da özel sektörde çalışan kişilerin bu durumu kanıtlaması gerekiyor. Bunun yanı sıra banka hesaplarınızda son 6 ayın hesap hareketleri de belgeye dökülmek zorunda. Vize süresi her ne kadar 10 yıllık olsa da, ABD’de en fazla 6 ay kalabiliyorsunuz.

ABD’ye vize alım sürecinde en erken çıkan vize turistik vize olarak bilinmektedir. Ortalama süresi ise 4 – 5 gün civarındadır. Bunun yanı sıra çok acil durumlarda da vize başvurusu yapılabilmektedir. Ancak acil durumun nedenlerinin iyi bir şekilde açıklanması gerekmektedir. En erken çıkan Amerika turist vizesidir. belgelerin gerçek olması ve beyanların doğru bir şekilde aktarılması şarttır. Bu şekilde vize alım işlemi yapılabilmektedir.

ABD’ye acil vize alabilmek için, bunu mutlaka konsolosluğa belirtme zorunluluğu söz konusudur. Bu noktada www.usvisa-info.com adresine giriş yapmak gerekmektedir. Burada yer alan profilinize giriş işlemini başarılı bir biçimde yaptıktan sonra başvuru özet yazan yere tıklamak gerekiyor. Sonrasında ek işlemler alanına giriş yapıp, acil randevu talep et bölümünü seçmelisini. Gerekçenizi belirttikten sonra konsolosluğun vereceği cevabı beklemelisiniz.

ABD’ye değişik amaçlar ile seyahat edecek olan kişiler, express vize adı altında bir vize alamazlar. Ancak acil durumlar için konsolosluk tarafından verilen vizeler söz konusudur. Böyle bir vize alabilmenin temel şartı ise kabul edilebilir bir gerekçe sunmaktır. Bu gerekçe konsoloslukta bulunan görevliler tarafından kabul edildiği zaman, vize işlemleri de hızlanmış olacaktır.

En merak edilen konuların içinde olan ABD vize başvuru mülakat soruları içinde genellikle prosedüre uygun sualler dile getirilmektedir. Görevlilere vereceğiniz olan güven bu noktada çok önemlidir. Mesleki durum ve neden ABD’ye gitmek istediğiniz çok sık sorulmaktadır. Ayrıca maddi durumunuz ile alakalı olarak da farklı sorular ile karşı karşıya kalmak mümkündür.

ABD’ye vize başvurusu yapacak olan kişilerin mutlaka belli belgelere sahip olması gerekmektedir. Pasaportu olmayan kişilerin vize başvurusunda bulunması imkansızdır. Alınacak olan pasaportun geçerliliğinin en az 6 ay olması gerekmektedir. Pasaportun yanı sıra fotoğraf da belirtilen kurallara uygun bir şekilde olmalıdır. Bunun için biyometrik fotoğraf çekimi yapmak gerekmektedir. Arka fonu beyaz olan fotoğrafta, kişinin yüzü açık olmalıdır. Ayrıca fotoğraf son 6 ay içinde çekilmiş olmak zorundadır. Yüz bölümünün, fotoğrafın en az yarısını kaplaması gerekmektedir. 50×50 boyutlarında olacak olan fotoğraf ile başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Vize tipine göre istenilen belgeler değişse de, her başvuru sahibinin kesinlikle kimlik bilgilerini belirtmesi gerekmektedir. Bunun için nüfus cüzdanı fotokopisinin yanı sıra, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, SGK dökümü, sağlık seyahat sigortası, maaş bordrosu, banka hesabı gibi belgelerin tamamlanması şarttır.

ABD vize reddi almak, karşılaşılabilecek durumlardan birisidir. Vize reddinin birçok nedeni olabilmektedir. Bunların başında eksik belge gelmektedir. Vize sürecinde eksik evrak verenlerin başvuruları reddedilmektedir. Ayrıca finansal durumun yeterli görülmemesi de vizenin geri çevrilme nedenleri arasında bulunmaktadır. Yanlış bilgi vermek bir başka ret sebebidir. Eğer görevliler, tatil sonrasında ABD’den dönmeyeceğinizi düşünüyorlarsa, vizenizi kabul etmeyebilir. Bu durum, ülke bağlarının güçlü olmaması olarak açıklanmaktadır. ABD, her ne kadar göçmen alan bir devlet olsa da, tatil amacı ile gidenleri göçmen olarak kabul etmez.

HABERLER

Amerika Vizesi Başvurusu

Amerika Vizesi Başvurusu: Amerika İstanbul Başkonsolosluğunun 20/03/2020 tarihli duyurusu şu şekildedir.Amerika vize başvuru ve  randevu işlemleri  ikinci bir bildiriye kadar 01/04/2020 tarihine kadar durdurulmuştur. Konu ile ilgili yapılacak değişiklikler ve açıklamalar ayrıca belirtilecektir.Amerika vize işlemleri ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılacak duyuruları vizebasvurumerkezi.com’dan Takip edebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Bu sayfa 14 Mart 2020 tarihinde güncellenmiştir.
ARA     444 18 83