Vize Kaç Günde Çıkar?

Vize Kaç Günde Çıkar?

Vize başvuruları genellikle 3 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak ülkelere ve kurumların yoğunluk durumlarına göre vize başvurularının sonuçlanma süresinde farklılıklar olabileceği gerçeği göz ardı edilmemeli ve vize sürecinde olası bir sorunla karşılaşılmaması adına vize başvuruları geciktirilmemelidir. Diğer yandan başvuruda bulunulan vize türü de vizenin kaç günde çıkacağını etkileyen faktörler arasında sayılabilir. Uzun süreli ulusal vize türlerine yönelik başvuruların sonuçlanması genellikle kısa süreli vize başvurularından daha uzun zaman alır. Başvurularda herhangi bir gecikme ile karşı karşıya kalınmaması için vize başvuruları seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlanmış olmalıdır. Seyahat tarihine az bir zaman kaldığında yapılan başvurular olumsuz sonuçlanabileceği gibi sürecin uzamasından dolayı aksaklıklar da yaşanabilir.

Schengen Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Schengen vize başvurusu sonuçlanma süresi başvuruda bulunulan ülkenin konsolosluğunun yoğunluğuna, iş akış süreçlerine ve başvuruda bulunulan vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Schengen ülkeleri vize prosedürleri kapsamında vize başvuru işlemleri genellikle birkaç iş günü içinde sonuçlanır. Ancak başvuruların değerlendirmeye alınması ve olumlu bir yanıt elde edilebilmesi için seyahat tarihinden en çok 15 iş günü önce vize başvuru randevusu oluşturulması gerekir. Schengen vize başvurularının ticari amaçlarla ya da kongreye katılım gibi nedenlerle yapıldığı durumlarda daha hızlı sonuç alınması olasılığı vardır.

İngiltere Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İngiltere vize başvuru sonuçlanma süresi genellikle 21 iş günüdür. Belgelerin ibrazı ve parmak izi işlemlerinin tamamlanmasıyla başlayan İngiltere vizesi başvuru süreci kapsamında evraklar konsolosluğa iletilince değerlendirme başlar. Eğer İngiltere vize başvurusu için başvuru türüne uygun evraklar eksiksiz bir şekilde ibraz edilir ve herhangi bir aksaklıkla karşılaşılmazsa başvurunun sonuçlanma süresi ortalama 21 iş günüdür. Bununla birlikte İngiltere Konsolosluğu’nun yoğun olduğu tarih aralıklarına bağlı olarak vize başvurularının sonuçlanma süresi değişebilir.

İtalya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İtalya vize başvuru sonuçlanma süresi genellikle 3 ila 10 gün arasında değişir. Schengen vizesi başvuruları herhangi bir aksilik yaşanmadığı durumlarda maksimum 10 gün içinde sonuç alınır. İtalya Konsolosluğu’nun yoğunluk durumuna ve resmi tatil günlerine göre vize başvurusu sonuçlanması daha uzun sürebileceğinden İtalya seyahati tarihinden en az 4 hafta önce vize başvurusu yapılmalıdır.

İspanya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İspanya vize başvurusu sonuçlanma süresi genellikle 5 ila 7 iş günü içinde sonuçlanır. Ancak konsolosluğun yoğun olma tarihlerinin ve hangi vize türüne başvuruda bulunulduğunun, başvuru süresini doğrudan etkileyen faktörler arasında yer aldığı unutulmamalıdır. İspanya vize başvurusu süreci evrakların teslimiyle birlikte başlar. 

Fransa Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Fransa vize başvurusu başvuruda bulunulan vize türü başta olmak üzere bazı etkenlere göre değişmek kaydıyla ortalama 3 ila 4 iş gününde sonuçlanır. Bu süre Fransa vize başvuru evraklarının teslim edilmesi ve randevu tarihinden sonra geçerli olmakla birlikte Fransa vizesi başvurularının sonuçlandırılması tamamen Fransa Konsolosluğu’nun yetki alanı içinde kalır. Eğer başvuruda eksik evrak varsa ya da başvuru sahibinin yüz yüze görüşmeye çağrılmasına gerek duyulursa Fransa vize başvurusunun sonuçlanma süresi uzayabilir.

Hollanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Hollanda vize başvuru sonuçlanma süresi ortalama 7 ila 15 iş günüdür. Bu süre Hollanda vizesi başvurusu için evrakların ibraz edilmesiyle başlar. Hollanda Konsolosluğu’nun yoğun olduğu zaman dilimlerine bağlı olarak sürede farklılık yaşanabilir. Özellikle turizm faaliyetlerinin yoğunlukta olduğu dönemlerde vize başvurusu sonuçlanma sürelerinin uzaması söz konusu olabilir. Hollanda seyahatinden 3 ay önce vize başvurusunda bulunulabilir.

Kanada Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Kanada vize başvurusu sonuçlanma süresi ortalama 1 ila 4 hafta arasında değişiklik gösterebilir. Konsolosluğun yoğun olduğu durumlara bağlı olmak kaydıyla vize başvurusu sonuçlanma sürelerinde değişiklik olabilir. Ayrıca başvurular resmi tatil günleri de göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmelidir. Yoğunluğa göre vize başvurusu sonuçlanma süresi 6 haftayı bulabilir. Bunun nedeni Kanada’nın kapsamlı olarak başvuru gerektiren ülkeler arasında yer almasıdır. Bu yüzden Kanada vizesi başvuru sonuçlarında herhangi bir aksama yaşanmaması için belge hazırlama süreci titiz bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

Almanya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Almanya vize başvuru sonuçlanma süresi 8 ila 15 iş günü arasında değişir. Paskalya, Noel, Ramazan ya da Kurban Bayramı gibi dönemlerde vize başvurusu süreci uzayabilir. Bu tarihlerde Almanya Konsolosluğu yoğun olabileceğinden vize başvuru sonuçlanma süreci doğrudan etkilenir. Almanya vize başvurularına seyahat tarihinden ortalama 30 gün önce başvuruda bulunulmalıdır. Almanya Schengen üye ülkelerinden biri olduğundan seyahat tarihine 15 günden az zaman olması halinde başvurular değerlendirilemez.

Avustralya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Avustralya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Avustralya vize başvurusu genellikle 15 ila 20 iş gününde sonuçlanır. Sonuçlanma süresi Avustralya Konsolosluğu’nun inisiyatifinde olmakla birlikte evraklar hazırlanıp randevu alınınca başvuru süreci başlamış olur. Herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için başvuru işlemleri seyahat tarihine uygun olacak şekilde belirli bir süre öncesinde başlatılmalıdır.

ARA     444 18 83