Lihtenştayn Vizesi Başvurusu

45 Yıldır %98 Onay Oranıyla Lihtenştayn Vizesi Alıyoruz


Vize Başvurusu için gereken tüm belge ve formlar tarafımızdan doldurulmaktadır.

Vize Başvurusu

Lihtenştayn Vizesi başvurusu için formu doldurun. Detaylı bilgi için sizi arayalım.

Lihtenştayn Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize Başvuru Merkezi ile tüm başvuru süreçlerini uzman danışmanlar eşliğinde tamamlayıp, vize alabilirsiniz. %98 vize onay oranıyla çalışan çözüm odaklı ekibimiz, dört adımdan oluşan başvuru süreci boyunca yanınızda.


Bize Ulaşın

Hemen arayın veya başvuru formunu doldurun. Danışmanlarımız vize başvuru sürecinizi başlatsın.

Evrakları Hazırlayalım

Vize başvurunuz için gereken tüm belge ve formları kurallara uygun şekilde biz dolduralım.

Randevu Alalım

Danışmanlarımız konsolosluktan randevunuzu alsın ve gerekli işlemleri tamamlasın.

Vizeniz Onaylansın

Vizeniz onaylandıktan sonra, Vize Başvuru Merkezi'nden pasaportunuzu teslim alın.

Lihtenştayn Vizesi için Gerekli Belgeler

 • Lihtenştayn Vizesi

Lihtenştayn Vizesi

Yazdır
Lihtenştayn Vizesi İçin Gerekli Belgeler
 • Pasaport
 • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi
 • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname
 • Lihtenştayn Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (T.C Kimlik Numarası Yazılı)
 • ​2 Adet Biometrik Fotoğraf ( Yeni Çekilmiş)
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Yeni Tarihli ve Anne Baba Bilgilerini de İçeren)
 • Gidiş-Dönüş Uçak Rezervasyonu ve Otel Rezervasyonu
 • Seyahat Masraflarına Dair Belgeler
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi ( Tarafımızca Temin Edilmektedir.)
 • Mesleki Belgeler
 • Finansal Belgeler

Sık Sorulan Sorular

Lihtenştayn Schengen vizesi, seyahat tarihinden en az 20- 30 gün önce başvurusu yapılmalıdır. Vize başvuru süreci; tüm evrakların tamamlanması ve İsviçre Konsolosluğuna tesliminin ardından, başvuru dönemi başlar. Evrakların incelenme sürecine bağlı olarak, vize sonucu farklılık gösterir. Lihtenştayn Schengen seyahat planlarında, seyahat sürecinin aksamaması için, en fazla 3 ay önce başvuru işleminin yapılması gereklidir. Vize işlemlerinden önce uçak bileti alınmış veya konaklama için gerekli ödemeler yapılmışsa, seyahatin aksamaması için önceden vize hazırlıklarının tamamlanması önemlidir.
Avrupa birliği ülkesi olan Lihtenştayn'a Schengen vizesi alınarak gidilir. Schengen vizesi alan herkes, Avrupa Birliği ülkelerinden transit geçme ve Avrupa Birliği ülkelerine doğrudan seyahat etme hakkına sahiptirler. Lihtenştayn vizesi ile gidilebilecek ülkeler arasında; Almanya, Fransa, İtalya, Yunanistan, Avusturya, Belçika, Danimarka, Estonya, Hollanda, İspanya, Lüksemburg, Litvanya, İsveç, Estonya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, İsviçre, Letonya, Portekiz, Macaristan ülkelerine seyahat hakkını elde edersiniz.
Lihtenştayn Schengen vizesi almak için konsolosluk randevusu gereklidir. Lihtenştayn ülkesinin Türkiye'de temsilciliği bulunmuyor. Komşu ülke İsviçre Konsolosluğu ve İsviçre Büyükelçiliklerinden vize randevusu alınabilir. Vize başvurusu yapacak kişi, ikamet ettiği şehirde bulunan İsviçre Büyükelçiliği temsilciliklerinden direkt randevu alabilir. Konsolosluk web sitesi üzerinden online randevu sistemi kullanılarak veya randevu merkezi telefon numaralarından Lihtenştayn vize başvuru randevusu alınabilir. Bizzat başvurularda, tüm evrakların önceden tamamlanıp, konsolosluğa teslimi esasında randevu alınabilir.
Avrupa birliği Schengen vizesi, diğer ülke vizelerine nazaran daha prosedürlü işlemler gerektirir. Avrupa Birliği vizelerinde işlemler daha detaylı gerçekleştirilir. Bu nedenle ilk kez Schengen vizesi alacak iseniz uzun süreli biyometrik işlemler için vize randevusuna bizzat gidilmelidir. Biyometrik fotoğraf ve parmak izi alımı için konsolosluk başvurusu bizzat yapılır. Konsolosluklar biyometrik kayıtları 5 yıl saklar daha sonra yenilenmesini sağlarlar. Daha önce Schengen vizesi almış kişiler; seyahat acenteleri çalışanları, danışmanlar, tur operatörleri veya şirket çalışanları aracılığıyla vize başvurusu yapabilirler. Firma yetkilisine imza vererek, şahsen mülakata gerek kalmadan başvuru yapılabilir.
Tüm Dünya ülkeleri vizelerinde ve Schengen vizelerinde uzun süreli vize almak için tüm evrakların eksiksiz olması gereklidir. Konsolosluktan istenilen belgelerin tam ve eksiksiz olması, sorunsuz vize almanıza yardımcı olur. Belgelerde yer alan tüm bilgilerin güncel ve doğru olması, vizenin olumlu sonuçlanmasını sağlar. Lihtenştayn'a uzun süreli vize almak için birkaç seyahat planını yapmak gereklidir. İstikrar vize alımlarında en önemli kriterdir. Daha önce ziyaret ettiğiniz bir ülkeye yeniden seyahat planlaması yapmak, ikinci vize başvurusunda vize süresinin daha uzun olmasını sağlar. İlk başvuruda 6 aylık Lihtenştayn vizesi almışsanız, aynı ülkeye ikinci başvuruda bu kez 1 yıl vize alma hakkı kazanırsınız.
Vize başvurusu yapan kişinin, evrakları, ziyaret amacı ve pasaport bilgilerine göre vizenin çıkma süresi belirlenir. Defalarca Lihtenştayn ziyaretine gitmiş biri ile ilk defa Schengen vizesi alacak kişiye aynı prosedürler uygulanmaz. Tüm ülke vizelerinde olduğu gibi en hızlı verilen vize ticari ve yatırımcı vizeleridir. Tur şirketlerinin kolay prosedür aşmaları ve vize için en gerekli işlemleri yaptıkları için turistik vizeler, kısa süreli vizeler olduğu için kısa sürede olumlu sonuçlanan vizelerdir.
1 ila 3 gün içerisinde çıkarılan Lihtenştayn Schengen vizeleri, vize merkezlerinden çıkarılabilir. Normal prosedürlerle, tüm evrakların tamamlanması ve konsolosluk randevu yoğunluğuna göre ortalama 10 günde Lihtenştayn vizesi çıkarılır. Lihtenştayn'a acil vize işlemleri için acil vize talep formu doldurularak; acil konunun beyanını anlatan dilekçe ile başvuru yapılır. Vizeyi garantilemek için vize çözüm merkezlerinden başvuru yapmak, 1- 3 gün içerisinden vize almanızı sağlar.
Lihtenştayn Konsolosluğu'nun resmi web sitesi bulunmuyor. Ülkenin Türkiye'de temsilciliği olmadığı için, konsolosluk işlemleri İsviçre Konsolosluğu ve Büyükelçiliklerinden yapılıyor. Vize işlem ve talepleri belirli alanlarda sağlanıyor. Lihtenştayn'a express vize hizmeti bulunmuyor. Acil vize başvuruları için vize merkezilerinden başvuru yapılabiliyor.
Avrupa Birliği ülkesi Lihtenştayn, gerekli prosedürlerin tamamlanıp vizenin alınması neticesinde AB ülkelerinde dolaşım hakkı verir. Schengen vizesi ile öncelikle vize alınan ülkeye yani Lihtenştayn'a giriş yapılarak, diğer Avrupa Birliği ülkelerinde dolaşım ve seyahat hakkı kazanırsınız. Schengen vizesinin süresi dahilinde, hem Schengen ülkelerinden transit geçiş hakkı hem de ülkelerde seyahat hakkı, pasaport ve vize geçerlilik süresince yapılabilir. Lihtenştayn vizesi sonraki alımlarında vize süresi daha uzun verilir.
Lihtenştayn Schengen vizesi için başvuru formu, pasaport temel evraklardır. Başvurusu yapılacak vize türüne göre, detaylı tüm evraklar hazırlanmalıdır. Turizm, eğitim, ticari, aile ziyareti vize işlemlerinde ekstra belgeler talep edilir. Tüm belgelerin eksiksiz olması önemlidir. Lihtenştayn vizesi için; TC Kimlik, nüfus kaydı örneği, sicil belgesi, varsa tapu belgeleri, iş yeri- şirket evrakları, banka hesap bilgi ve dökümleri, uçak biletleri, konaklama rezervasyonları, biyometrik fotoğraf, parmak izi belgeleri ile en az 1 senelik geçerliliği bulunan pasaport olmalıdır.
Hususi (Yeşil) pasaport, Hizmet (gri) pasaportu ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri vizeden muaftır. 180 gğn içerisinde 90 gün süresini aşmamak kaydı ile Lihtenştayn'a giderken vize almak zorunda değildirler. Lihtenştayn seyahati için Umumi (Bordo) pasaport hamileri Schengen vizesi almak zorundadır.
Biz Sizi Arayalım

Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım!

Bize Ulaşın

Maltepe
Bağdat Caddesi No: 415/62
Şişli
Esentepe Mah. Büyükdere Cd. No: 151/1
Kartal
Cevizli Mahallesi, Tugay Yolu Cd. D:204
Pendik
Çamçeşme Mahallesi, Fabrika Sk.
Bize mail yoluyla ulaşın
info@vizebasvurumerkezi.com
Detaylı bilgi için arayın!
444 1 883