İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Vizesi Başvuruları: İngiltere için vize başvurusunda bulunmak için uk online form ingilizce olarak doldurularak başvurular işleme alınmaya başladı. İngiltere 01.04.2019 tarihinden itibaren ücretli tarama prosedürüne geçmiş bulunmaktadır.

Schengen ülkelerinin aksine  Birleşik Krallık (Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda ve İngiltere)  vize başvurularını  20/03/2020 tarihinde askıya aldığını açıkladı. 

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’nun yaptığı açıklamada Kovid-19 virüsü sebebi ile alınan randevuların iptali ve değerlendirme aşamasındaki başvuruların ise  sonuçlarının erteleneceği bildirilmiştir. İngiltere vizesi başvurularının tarihsel sıralamaya göre en kısa zamanda sonuçlanacağı da TLS Contact aracılığı ile bildirilmiştir. 

İngiltere konsolosluğunun yaptığı son duyuruya göre 23/06/2020 tarihinden itibaren “tır şoförleri” için ticari vize randevularının başlayacağı duyuruldu.

İngiltere Konsolosluğu ve İngiltere vize başvurusu  ile ilgili açıklamaları ve haberleri vizebasvurumerkezi.com üzerinden  takip edebilirsiniz. 

ARA     444 18 83