E-Vize / Online Vize

E-Vize /Online Vize

Sayfamıza hoş geldiniz.

E-Vize /  Online Vize Nedir?

E-vize, bazı ülkelerin Turistik gezi amacı ile yabancıların ülkelerine yapacakları ziyaretlerde yaşanan meşgaleleri azaltmak, zaman kaybını önlemek ve resmiyetçilik işlemlerini kısaltmak amacı ile kullandıkları elektronik vize olarak ta bilenen bir yöntemdir. Online Vize sayesinde başvuru sahipleri evrak karmaşasından kurtulmaktadır. Bir diğer açıdan Konsolosluk kapılarında sıra beklemeden internet üzerinden başvurularını gerçekleştirerek zamandan tasarruf etmelerini sağlamaktadır.

Online Vize, başvurusunda bulunacağınız bu yöntem sayesinde,  2020 itibarı ile 25 ülkeye e-vize başvurusunu çevrimiçi olarak yapabilirsiniz. Online Vize başvuru işlemini gerçekleştirebilmeniz için Seyahat etmek istediğiniz ülkenin lüzumlu koşullarına haiz olmanız gerekmektedir. Gerekli şartları yerine getirdikten sonra, Online olarak e-vize başvurunuzu yapabilirsiniz. İşlemleriniz sonlanınca, elektronik seyahat izni belgenizi alabilirsiniz. Aldığınız onay belgesinin bir nüshasının yanınızda bulunması gerektiğini unutmayınız.

E-Vize / Online Vize Nasıl Alınır?

E-vize başvurusunda bulunabilmeniz için, geçerli bir Pasaportunuzun bulunması gerekmektedir. Ayrıca seyahat sebebinizi belirtmelisiniz. Çalışma ve eğitim amacı ile seyahatte bulunacaksınız, elektronik olarak başvuru yapamazsınız. Çalışma ve eğitim (Öğrenci) amacı ile yapacağınız başvurularınız için, Büyükelçilik ve Konsolosluklar müracaatta bulunacağınız yegane yerdir. Büyük değişiklikler olmasa bile her ülkenin seyahat izni uygulamasında usul ve yöntem değişiklikleri söz konusu olduğunu unutmayın. Gezmek, eylemek veya dinlemek yani, Turistik olarak E-vize başvurusunda bulunacaksanız. Gideceğiniz ülkenin online vize uygulaması var mı? Kontrol etmelisiniz. İlgili ülkenin Konsolosluk web sitesinde istenilen evraklar listesini hazırlamalısınız. Resmi adres üzerinden gideceğiniz ülkeyi ve şehri belirlemelisiniz. Pasaport bilgilerinizi de girdikten sonra kredi kartı veya banka kartınız ile vize harç ücretini yatırmalısınız. Ödeme işlemi gerçekleştikten sonra online olarak hazırlanan belgenizin bir nüshasını çıkararak yanınıza almalısınız.  Sınır ve gümrük kapılarında yaşanabilecek olumsuzluklarda belgenizi beyan etmeniz istenmektedir.

E-Vize Veren Ülkeler 2021 çizelgesi

Elektronik Vize veren ülkeler 2021 yılında Rusya ile birlikte 26 sayısına ulaşmıştır. Özellikle Turistik ve Ticari seyahatlerde zaman kaybı ve evrak karmaşasını ortadan kaldırmıştır. Bu nedenle online başvurular tercih nedeni olmuştur.

Amerika (A.B.D), Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Ermenistan, Gabon, Gürcistan, Hindistan, Kamboçya, Kenya, Kuveyt, Malezya, Moldova, Myanmar,  Özbekistan, Principe, Ruanda Sao Tome, Singapur, Saint Kitts Nevis, Sri Lanka, Türkiye, Yeşil Burun Adaları, Uganda, Yeni Zelanda, Zimbabve, Zambiya, Rusya

E-Vize Ücreti Ne Kadar?

E- vize ücreti, doğal olarak en çok sorulan sorular arasındadır.  Her bir ülkenin ayrımlı fiyat politikası bulunmaktadır. Her ülke farklı ülkelerin vatandaşları için değişik tarifeler uygulamaktadır. Bazı ülkeler ise kendi vatandaşları için karşılıklı veya tek taraflı anlaşma yaparak, ücret ödemeden seyahat izin belgelerini,  Online olarak alabilirler.

ARA     444 18 83