Diyarbakır Vize Başvuru Merkezi

Diyarbakır Vize Başvuru Merkezi

Diyarbakır’da bulunan vize merkezi büromuz, misafirlerimize vize alımı ve gidilecek ülkeye ait özellikler konusunda detaylı bilgi sağlamaktadır. Merkezimiz, sizler için vize başvuru işlemlerini hızlandırmaktan yurt dışı sağlık sigortalarına kadar pek çok  konuda destek ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Sadece vize alımında değil, danışmanlık amacıyla da kullanabileceğiniz büromuz, profesyonel bir ekiple sizlere hizmet vermektedir. Alacağınız vizenin türünden sizin için uygunluğuna, vize için gerekli evraklardan vize alım işlemlerine kadar her konuda Diyarbakır vize merkezimizden danışmanlık alabilirsiniz.

Vize Başvuru Merkezinden Hangi İşlemleri Yapabilirsiniz?

Vize başvuru merkezi aracılığıyla yapabileceğiniz işlemler, başvuru merkezinin yetkinliğine bağlıdır. Başvuru merkezinin konsolosluk yetki sınırları dahilinde olmaması, büronun vize alımı için kullanılmasını engeller. Bu bürolar, sadece danışmanlık hizmetleri için kullanılabilmektedir. Eğer konsolosluk anlaşması bulunmayan bir büroya başvuru yaparsanız, büro yetkilileri tarafından en yakın anlaşmalı firmaya yönlendirilirsiniz. Bu durum işlemlerinizin yavaşlamasına neden olurken, sizi de yormakta ve vize alım sürecini uzatmaktadır. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için konsolosluk anlaşması dahilindeki vize firmalarına başvurmanız gerekecektir. Diyarbakır vize danışmanlık olarak konsolosluk anlaşmamız bulunmaktadır. Bu nedenle uğraşmanıza, yorulmanıza ya da gecikmenize gerek kalmadan vize alım işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Ayrıca gideceğiniz ülke ile ilgili bilgi alabilir, sizler için en uygun vize alım işlemlerini yürütebilirsiniz. Firmamız aracılığıyla işlem yapmak yerine sadece bilgi almak istiyorsanız da danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Vize Alımında Nelere Dikkat Edelim?

Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken unsurlar, vize başvurusu yapan kişiye, başvuru yapılan firmaya ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Başvuru yapılacak firma konusunda ilk olarak firmanın yetkinliğine dikkat etmelisiniz. Konsolosluk anlaşması bulunan bir firmaya başvuruda bulunmasınız. Gidilecek ülkeler ile ilgili dikkat etmeniz gereken, ülkenin özel şartlarıdır. Ülkeler, vize alımı konusunda kendi şartlarını belirlemiştir. Bu nedenle vize konusunda her ülke için farklı belgelerle başvuru yapılması gerekir. Başvuru yapan kişiye göre değişen durumlar ise, hangi vize türünü kullanacağınızı belirleyeceğiniz yurt dışına çıkış nedeninizdir. Eğitim vizelerinin alınması daha uzun sürerken, seyahat vizeleri daha kısa sürede alınabilmektedir. vize konusunda tüm işlemler ve danışmanlık hizmetleri için sizlere Diyarbakır vize başvuru merkezi olarak hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi için bürolarımıza başvuru yapabilirsiniz.

ARA     444 18 83