Bulgaristan Vizesi Başvurusu

45 Yıldır %98 Onay Oranıyla Bulgaristan Vizesi Alıyoruz


Vize Başvurusu için gereken tüm belge ve formlar tarafımızdan doldurulmaktadır.

Vize Başvurusu

Bulgaristan Vizesi başvurusu için formu doldurun. Detaylı bilgi için sizi arayalım.

Bulgaristan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’den Bulgaristan’a seyahat etmek isteyenler, vize başvurusu yaparak yolculuklarını problemsiz bir şekilde tamamlar. Bulgaristan vizesi almak için İstanbul Başkonsolosluğu’na ya da Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği’ne gitmek gerekir.   Vize için gerekli tüm evraklar Bulgaristan Konsolosluğu tarafından belirlenir. Bulgaristan’a seyahat etmek dışında, oturma izni ve vatandaşlık gibi başvurularda Konsolosluklar tarafından yürütülür. Kısa süreli seyahatlerde yolculara Vize Hizmet Merkezleri de yardımcı olur. Bulgaristan Schengen üye ülkeleri arasında olmadığından dolayı, yolculukların seyahat öncesi Schengen vizeleri geçerli sayılmaz. Vize başvuru işlemleri ve sonuçlanma aşaması çoğu zaman 15 günden fazla sürdüğü için, yolculuktan en az 30 gün öncesinde Konsolosluktan randevu alınmalıdır. Bordo ve yeşil pasaporta göre vize başvuru süreçleri de değişiklik gösterir.


Bize Ulaşın

Hemen arayın veya başvuru formunu doldurun. Danışmanlarımız vize başvuru sürecinizi başlatsın.

Evrakları Hazırlayalım

Vize başvurunuz için gereken tüm belge ve formları kurallara uygun şekilde biz dolduralım.

Randevu Alalım

Danışmanlarımız konsolosluktan randevunuzu alsın ve gerekli işlemleri tamamlasın.

Vizeniz Onaylansın

Vizeniz onaylandıktan sonra, Vize Başvuru Merkezi'nden pasaportunuzu teslim alın.

Bulgaristan Vizesi için Gerekli Belgeler

 • Genel Belgeler
 • Çalışanlar İçin
 • İşveren İçin
 • Emekli - Ev Hanımı İçin Belgeler

Genel Belgeler

Yazdır
Genel Belgeler İçin Gerekli Belgeler
 • Pasaport
 • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi
 • Şirketin İmza Yetkilisi Tarafından Kaşeli ve İmzalı Olarak Düzenlenmiş Vize Talep Dilekçesi (İşveren yazısı)
 • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı)
 • ​2 Adet Biometrik Fotoğraf ( Yeni Çekilmiş)
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Yeni Tarihli ve Anne Baba Bilgilerini de İçeren)
 • Gidiş-Dönüş Uçak Rezervasyonu ve Otel Rezervasyonu
 • Seyahat Masraflarına Dair Belgeler
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi ( Tarafımızca Temin Edilmektedir.)
 • Mesleki Belgeler
 • Finansal Belgeler

Çalışanlar İçin

Yazdır
Çalışanlar İçin İçin Gerekli Belgeler
 • Pasaport aslı
 • 2 adet fotoğraf biometrik 
 • Ev adresiniz ve telefon numaranız
 • Banka Hesap Dökümleriniz son 3 aylık ve içinde bakiyesi bulunan bankadan imzalı kaşeli ve imza sirküsü fotokopileri
 • Kimlik Fotokopileriniz
 • Çalıştığınız kurumdan son 3 aylık maaş bordrosu
 • Satın alınmış otel rezervasyonu

İşveren İçin

Yazdır
İşveren İçin İçin Gerekli Belgeler
 • Pasaport aslı
 • 2 adet fotoğraf biometrik 
 • Ev adresiniz ve telefon numaranız
 • Banka Hesap Dökümleriniz son 3 aylık ve içinde bakiyesi bulunan bankadan imzalı kaşeli ve imza sirküsü fotokopileri
 • Kimlik Fotokopileriniz
 • Çalıştığınız kurumdan son 3 aylık maaş bordrosu
 • Satın alınmış otel rezervasyonu

Emekli - Ev Hanımı İçin Belgeler

Yazdır
Emekli - Ev Hanımı İçin Belgeler İçin Gerekli Belgeler
 • Pasaport aslı
 • 2 adet fotoğraf biometrik 
 • Ev adresiniz ve telefon numaranız
 • Banka Hesap Dökümleriniz son 3 aylık ve içinde bakiyesi bulunan bankadan imzalı kaşeli ve imza sirküsü fotokopileri
 • Kimlik Fotokopileriniz
 • Çalıştığınız kurumdan son 3 aylık maaş bordrosu
 • Satın alınmış otel rezervasyonu

Sık Sorulan Sorular

Accordion SBulgaristan’a seyahat etmek için başvuranların vizeleri, turistik, ticari ya da aile birleşimi başvuru süreçlerine göre değişik sürelerde çıkar. Bulgaristan’a turistik vize almak isteyenlerin işlemleri 3 ya da 5 iş günü içerisinde tamamlanır. Aile birleşimi vizesinden yararlanmak isteyenler, en fazla 2 ay beklemek zorundadır. Ticari vize başvuru süreci ise en fazla 15 gün içerisinde tamamlanır. Vize çıkma süreleri iki ülke arasındaki ilişkilere göre uzayıp kısalabilir. ample Description
Bulgaristan aynı zamanda Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden bir tanesidir. Dolayısıyla Bulgaristan vizesi olan yolcular, AB üyesi olan tüm ülkelere vizesiz olarak seyahat edebilirler. Ancak şuan için Bulgaristan Schangen anlaşmasını imzalayan, Avusturya, Belçika, Malta, Hollanda, Norveç gibi ülkeler arasında yer almadığından dolayı değişik ülkelere vizesiz seyahat etmek mümkün değildir.
Bulgaristan vize randevusu alabilmek için Türkiye Cumhuriyeti Bulgaristan Konsolosluğu iletişim numaraları üzerinden işlemler gerçekleştirilir. Randevu hattı numaraları 0 212 516 70 67 olarak bilinir. Randevu alınabilecek internet sitesi ise bulgaristankonsoloslugu.eu olarak belirlenmiştir. Seyahatten belirli bir süre öncesinde randevu alınması, evrakların sorunsuz bir şekilde tamamlanması ve problem yaşanmaması açısından önemlidir. Daha sonrasında problem yaşamamak adına randevu işlemlerini en az 1 ay öncesinden gerçekleştirmekte fayda vardır.
Bulgaristan vize randevusu mülakat şeklinde gerçekleşmez. Seyahat etmek için başvuru yapanlar, iletişim numaraları ve resmi internet sitesi üzerinden süreci başlatma imkanına sahiplerdir. Randevu alma sürecinde, ad, soyad ve randevu konusu net bir şekilde belirtilmelidir. Yoğunluk olduğu dönemlerde, bir an önce randevu almak, evrakları problemsiz bir şekilde tamamlayabilmek açısından önemlidir.
Bulgaristan’a uzun süreli vize alabilmek için bankada belirli bir tutarda para olması ve süreç içerisinde istenen evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması, temel kurallar arasındadır. Uzun süreli vize alabilmek için oturma izni almak gerekir. Genellikle bu gibi durumlarda Schengen vizesi yolculara yardımcı olur ve en az 6 ay oturma izni sağlar. Ancak Bulgaristan Schangen üyesi olmadığından dolayı uzun süreli kalabilmek için aile birleşimi vizesi başvurusu yapılabilir. Ticari vize alan yolcular da iş yaptıkları süre boyunca en az 15 gün süre ile konaklama fırsatı elde ederler. Uzun süreli vize alım süreçleri iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilere göre değişiklik gösterir.
Bulgaristan’a en erken çıkan vize, turist vizesidir. Başvuru sonucu 4 ya da 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Turist vizesi kısa süreli ve seyahat amaçlı olduğu için sorun yaşanmaz. Oturma izni, öğrenci ya da aile birleşimi vizelerinin sonuçlanma süresi en az 2 ay olarak belirlenmiştir. Vizenin en erken şekilde çıkması için evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması önemlidir.
Bulgaristan’a acil vize şuan için mümkün değildir. Tüm evrakların tamamlanması durumunda en erken vize çıkma süresi 3 ile 5 iş günü arasında olarak belirlenmiştir. Bu nedenle aynı gün vize çıkması gibi bir alternatif yoktur. Bulgaristan’a seyahat etmek için turist vizesi başvurusu yapanların bile en fazla 5 gün beklemesi zorunludur.
Bulgaristan’a Ekspress vize gibi bir durum söz konusu değildir. Başvuru aşamasını tamamlayanların en az 2 ya da 3 gün beklemeleri gerekir. Vize başvuru süreçleri sürekli değişiklik gösterdiği için takipte kalmakta fayda vardır.
Bulgaristan vizesi alarak seyahat edebilmek adına öncelikle pasaport sahibi olmak zorunludur. Yeşil, Bordo, Siyah ya da Gri pasaport seçeneklerinden bir tanesine sahip olanlar, vize başvurusu yapma hakkına sahiptir. Ancak pasaportların en fazla 10 yıl öncesine ait olması ve kullanım süresinin geçmemesi gerekir. Başvuru sürecinde 18 yaşından küçük olanlar anne ve babalarının onayları ile vize alabilirler. Kimlik bilgilerini, ikametgâhını, banka bilgilerini ve sigorta durumunu belirtmeyenler vize başvurusu yapamaz. Tüm evrakları tamamlayan ve vizeleri onaylananlar, 6 ay içerisinde en fazla 90 kez Bulgaristan’a gidebilirler. Bulgaristan vizesine pasaportu olan ve istenen tüm evrakları tamamlayan vatandaşlar kolaylıkla başvurma hakkına sahiptir. Başvuru işlemleri ise resmi konsolosluk sayfası ya da iletişim numaraları aracılığıyla gerçekleştirilir. Vize işlemlerine başlamadan önce randevu almak zorunludur. Bulgaristan Avrupa Birliği’ne ait ülkelerden bir tanesi olduğu için vize başvurularında adaylardan gerekli görülmesi durumunda farklı evraklarda istenebilir.
Bulgaristan vizesi başvurusu yapan vatandaşların, seyahatleri ile ilgili problem yaşamamak adına, sonuçlanma süresi ile ilgili bilgi sahibi olmaları gerekir. Bulgaristan’a gidebilmek için turistik vize başvurularının sonuçları en fazla 5 iş günü içerisinde açıklanır. Ticari ve aile birleşimi vizeleri alacak olanların ise en az 1-2 ay beklemeleri gerekir. Vize başvuruları yalnızca resmi iş günlerinde değerlendirildiği için tatillerde ya da bayramlarda belirtilen süreç daha fazla uzar. Ekspress ya da acil vize fırsatı olmadığından dolayı, hızlı bir şekilde seyahat edebilmek mümkün değildir. Yolculuk öncesinde herhangi bir sorun yaşamamak adına vize başvurularını erken bir tarihte yapmakta fayda vardır. Başvuru öncesinde ise iletişim numaralarından ya da resmi internet sitesi üzerinden randevu alınmalıdır. Bulgaristan vizesi çıkma süreci iki ülke arasındaki ilişkilerin bozulması durumunda askıya alınabilir. Bu nedenle Bulgaristan’a seyahat planlayanların vize işlemlerine en az 1 ay öncesinden başlamaları faydalarına olacaktır.
Schengen vizesi, Avrupa Birliği’ne üye tüm ülkeler içerisinde kolaylıkla seyahat edebilme fırsatı sunduğu için son derece avantajlıdır. Schengen anlaşmasını imzalayan, Almanya, Norveç, Kanada, Belçika gibi pek çok ülke arasında belirtilen vizeye sahip olanlar seyahat edebilirler. Ancak Bulgaristan Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen, Schengen anlaşmasına dahil değildir. Bu nedenle Bulgaristan’a seyahat edebilmek için Schengen vizesine sahip olmak herhangi bir anlam ifade etmez. Türkiye’den Bulgaristan’a gidebilmek adına turistik, ticari, aile birleşimi gibi farklı vize çeşitlerinden biri için başvuru yapmak ve tüm evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamak zorunludur. Belirtilen vize geçerli olmadığı için Bulgaristan adına alınan vize ile farklı Avrupa ülkelerine de seyahat edilemez. Vize işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması yolculuk sırasında herhangi bir problem yaşanmaması açısından önemlidir. Vize sürelerini tamamlamalarına rağmen geri dönmeyen vatandaşlar, pasaportları ile ilgili problemler yaşayabilirler. Konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek adına İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu internet sayfasını incelemekte fayda vardır.
Biz Sizi Arayalım

Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım!

Bize Ulaşın

Maltepe/İstanbul
Bağdat Caddesi No: 415/62
Şişli/İstanbul
Esentepe Mah. Büyükdere Cd. No: 151/1
Kartal/İstanbul
Cevizli Mahallesi, Tugay Yolu Cd. Piazza Avm D:204
Pendik/İstanbul
Çamçeşme Mahallesi, Fabrika Sk. Pendorya Avm No:36
Bize mail yoluyla ulaşın
info@vizebasvurumerkezi.com
Detaylı bilgi için arayın!
444 1 883